Svět je málo růžový – Tereza Mašková

maskovaa

Dva roky po vydání svého debutového alba Zmatená přichází Tereza Mašková s druhým studiovým albem. CD s názvem Svět je málo růžový doprovází singl a videoklip Náš příběh.

Příběh o tom, jak se z jedné skladby neplánovaně stalo celé album…

Příběh alba Svět je málo růžový se začal psát rok před jeho vydáním – na podzim 2021. „Stalo se to v době, kdy jsem cítila, že se blíží čas na nové album.“ vzpomíná Tereza. „Jednoho dne se mi ozval mladý, jen devatenáctiletý český producent Václav Hoidekr s tím, že má písničku, která je jako stvořená pro mě. Dali jsme tomu šanci, potkali jsme se ve studiu a stalo se něco, co ani jeden z nás nečekal.“ Umělecká chemie mezi Terezou a Václavem zafungovala tak dokonale, že místo jedné skladby jich nakonec společně nahráli devět, které dnes, přesně rok na to, Tereza vydává na novém albu.

Tereza Mašková a její autorská premiéra

Čerstvě vydané album v sobě ukrývá velký umělecký posun Terezy Maškové – poprvé se totiž spolupodílela na skládání naprosté většiny písní (až 8 z 10 skladeb), což dodává celému CD o to osobnější rovinu. „Řekla bych, že toto album je takové hudební zrcadlo, které jakoby odráží „dvě tváře jedné Terezy“. Polovina skladeb je konzervativnější Tereza, zpívá o vztazích a o vážnějších tématech (Jenom ty a já, Náš příběh, Z tvých rtů, Budu při tobě stát) a druhá polovina písniček, to je taková „normální Tereza“, která je občas i trochu bláznivá a střelená a ráda zpívá i takové vtipné, odlehčené písničky, ale i do těch vždy ráda vkládá důležitá poselství (Zpívám si dál, Všechno je tak, jak má být, Do jiné doby, Do blba se dívat),“ vysvětluje Tereza koncept alba.

Samostatnou kapitolou na albu je skladba s názvem Scházíš. Terezina dosud nejintimnější hudební zpověď je věnována jejímu zesnulému otci. Když přijde řeč k nejsmutnější pasáži alba, Tereza dokazuje, že název Svět je málo růžový nedostal náhodou… Jako umělkyně ve svých skladbách dokazuje dar vidět i ty nejnáročnější životní chvíle či tíživá témata z té světlé stránky… „Scházíš je velmi, velmi osobní a smutná písnička, ale přesto bych byla šťastná, kdyby byla vnímána naopak – jako oslava života a vzkaz jak moc dokážeme milovat své nejbližší, i když už tady nejsou s námi a ponechat si v srdci to nejlepší, co nám do života přinesli .

Desítku skladeb uzavírá singl Dívej se na mě z produkce Martina Kavuliče s textem Kamila Peteraje, který Tereza představila v květnu letošního roku jako první ochutnávku z alba.

Náš příběh

Vydání alba provází singl Náš příběh, ve kterém hostuje jeden z nejpopulárnějších českých herců současnosti Marek Lambora. Diváci ho znají zejména díky jeho nedávným rolím ve filmu Láska hory přenáší či v pohádce Princezna zakletá v čase. Zazářil i jako absolutní vítěz 6. série show Tvoje tvář má známý hlas a velkou přízeň si získal díky hlavní roli v úspěšném seriálu Slunečná. Kromě toho si zahrál v pohádce Zakleté pírko, ve filmech Ostravák Ostravski a Dvojníci či v seriálech Ohnivý kuře, Černé vdovy a Přístav.

Videoklip náš příběh na YouTube:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE