Tančit může každý, zpívá MATEJ SMUTNÝ

matej

Slovenský zpěvák a multiinstrumentalista Matej Smutný zveřejnil po roce od vydání jeho debutového alba Aura nový singl Dance Dance, jehož hlavním motivem je tanec, jak je to už z názvu jasné. Píseň má hitové ambice a vysoce návykový refrén, který se vám velmi rychle vryje do paměti. „Pod tancem můžeme rozumět naprosto každý pohyb živých tvorů ve vesmíru a právě to je to, co nás fascinovalo při tvorbě této skladby. Každý jeden z nás tančit nejenže může, ale i tančí, jen o tom většinou neví.“ říká Matej k nové písni Dance Dance, ke které natočil i klip a na jehož začátek použil citaci americké tanečnice a choreografky Marthy Graham „Dance is the hidden language of the soul“.

Po mohutných produkcích, kterými se Matějova dosavadní tvorba vyznačuje, zvolil tentokrát cestu minimalismu a kromě toho využívá více živých nástrojů než elektroniky. Producentsky se skladby ujali Marek Rakovický a Oliver Fillner z LVGNC studios. Na nahrávání se spolu s Matějem podílel i slovenský hudebník Juraj Oravec. O mix a master se postaral Lukáš Chromek.

Hudebník momentálně ukončil spolupráci na tvorbě hudebně-dramatického díla ve Velké Británii, které mělo svoji v červnu. V současnosti pracuje na dalších singlech a netají se tím, že některé z nich by mohly zaznít i ve slovenském jazyce. Kromě toho koncertuje doma i v zahraničí (Itálie, Švýcarsko či Polsko).

Dance Dance na YouTube:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE