The Chancers slaví plnoletost a antirasismus na pražské Náplavce. Bez frontmana.

Oslava plnoletosti, připomenutí největší antirasistické hudební kampaně a odchod frontmana Simona. To jsou hlavní události letošního koncertu česko-britských The Chancers na pražské Náplavce.  
Ano, četli jste dobře. Koncert, na kterém The Chancers oslaví plnoletost, se odehraje bez Simona Francise, který byl osmnáct let hlasem i tváří kapely. „Simon se rozhodl na neurčito vrátit za rodinou do Anglie,“ vysvětluje kapela. „Domluvili jsme se, že náš poslední společný hit se bude jmenovat I Have To Go To Manchester,“ pokračují. Jestli ale píseň někdy vznikne, není jasné. Stejně jako, zda se Simon, který oficiálně zůstává členem kapely, v budoucnu vrátí ke koncertní činnosti. „Řešili jsme, co bude dál, a nakonec jsme se dohodli, že to zkusíme,“ říkají The Chancers. Nadcházející koncert berou jako zkoušku.
Na improvizovaném pódiu před pražským Bajkazylem nahradí Simona Francise na postu hlavního zpěváka Marco McKee, který pochází z Glasgow. Marco v Praze žije od devadesátých let a od vzniku The Chancers je nejvýraznějším skladatelem a textařem kapely. Pro pražský koncert odloží kytaru, s vokály mu pomůže zbytek kapely. The Chancers tráví poslední týdny ve zkušebně, aby repertoár uzpůsobili hlasu, který vyrostl na sedmdesátkovem rocku a punku.
Koncert na břehu Vltavy zároveň připomíná 40 let od vzniku největší hudební kampaně zvané Rock Against Racism, která na konci 70. let zásadně pomohla formovat tvář Velké Británie, jak ji známe dnes. Británie, která profituje ze společenské rozmanitosti a díky tomu produkuje tolik skvělé hudby, jako žádná jiná země.
Kampaň, která reagovala na nebezpečný nárůst rasismu ve společnosti, vyvrcholila v roce 1978 v londýnském Victoria Parku, kde na 100 000 lidí vidělo koncerty The Clash, Steel Pulse, X-Ray Spex, The Ruts, Sham 69, Generation X a Tom Robinson Band. Reggae kapela Misty in Roots vedla průvod z Trafalgar Square. První kocnert pod hlavičkou RAR se konal v Londýně v roce 1976. V přímé reakci na aktivity RAR také vzniklo černobílé hnutí 2 tone, ke kterému se The Chancers už osmnáct let hrdě hlásí.
Bajkazyl, Náplavka, Praha
16.30 Fat & Dread Stereo
19.45 Kung-Fu Girlz
20.30 The Chancers
22.00 Afterparty v Klubu Buben (DJ Pionýr & DJ Hadgi)
Vstupné je dobrovolné

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE