Tma navždy skončí, zpívá Michal Kindl v novém singlu Kruh

Zpěvák Michal Kindl od své albové prvotiny Barvy nasbíral cenné koncertní zkušenosti a umělecky zase trochu vyrostl. Nyní přichází se singlem Kruh, první vlaštovkou z připravované desky Ticho. Doprovází jej videoklip, na němž spolupracoval s režisérem Leošem Brabcem a choreografkou Anet Antošovou.

„Písničku Kruh jsem si vybral z toho důvodu, že jsem potřeboval uzavřít jednu životní kapitolu. Taky bych chtěl jejím prostřednictvím upozornit, že člověk se občas dostane do kruhu, z něhož se dost těžko uniká. A já už se potřeboval vnitřně pročistit,“ vysvětluje Michal volbu pilotního singlu.

Klip k němu se natáčel v krásném prostředí Resortu Svatá Kateřina a jeho okolí. S tipem na tuto lokaci přišel producent písně Aleš Zenkl ze studia Marecords, jenž ho upozornil na unikátní kamenný kruh druidů – meditační místo určené k hluboké relaxaci, do nějž může vždy vkročit v daný okamžik jen jeden člověk. Energii tohoto místa pocítil Michal na vlastní kůži. „Natáčeli jsme nějaké záběry pomocí dronu, který nade mnou létal. Těžko se to popisuje, ale v ty momenty se ve mně něco dělo, něco jsem pocítil. Poté, co jsme to dotočili, se ve mně vše pročistilo a já jsem teď moc šťastný. Pokud je to místo určené k ozdravení, zřejmě splnilo svůj účel,“ svěřil se umělec se svými pocity.
Kamenné uskupení si jako kulisu videoklipu pochvaluje i režisér Leoš Brabec. Jeho cílem bylo zachytit na kameru ryzí emoce. „Celá koncepce klipu k písni Kruh byla postavená na jejím textu, který je pro Michala velmi osobní. Proto jsou všechny záběry, na nichž je, nehrané, ale opravdu prožité,“ říká Brabec a dodává: „K dispozici jsme měli taneční pár pod vedením Anet Antošové, což nám v druhé linii pomohlo vyjádřit sílu prožitku.“

Anet Antošová, choreografka, profesionální tanečnice a v neposlední řadě lektorka kurzů je veřejnosti známá jako královna českého Twerku. O to zajímavější je sledovat, jak se chopila úkolu do klipu zakomponovat výrazový tanec. I ona při přípravě choreografie vycházela z Michalova textu o lásce a nenávisti motajících se v začarovaném kruhu. „Vybrala jsem si u nás jedny z top tanečníků, Aničku a Marka, s nimiž moc ráda spolupracuji. Byli dokonalými prototypy pro ztvárnění mého Adama a Evy – dlouhé vlasy, přirozená krása, síla, emoce… Jelikož nemám moc ráda opatrnost a ráda chodím do extrémů, i zde jsem tanečníky nešetřila,“ směje se umělkyně, jež se podílela například na nedávném výročním koncertu Jiřího Korna v pražské O2 areně. „V hlavě jsem si představovala dané situace, které jsem pak realizovala do takzvané 3D parády přímo na sále. Potřebuji při tvorbě vnímat atmosféru a energii, která z tanečníků a vůbec z celého díla vyzařuje. Skládat to z toho, co tanečníkům sluší, co nejlépe tvoří mou představu a samozřejmě i z toho, co bude vypadat skvěle na kameru. Celý proces tvorby i samotné natáčení pro mě bylo vzrušující. Miluji, když mám volnou ruku, interpret mi věří a mám prostor pro kreativitu. Do výsledku jsem zamilovaná, až mě mrzí, že jsem si tu zamilovanou a utrápenou hrdinku nemohla zatančit sama,“ přibližuje Anet svou vizi. Vzniklá choreografii sedí nejen na text Kruhu, ale také na jeho hudbu. Píseň totiž nástupem chytlavého refrénu graduje, a tak sílí i emoce obou milenců, jež k sobě na konci stojí vyčerpaní v kruhu tváří v tvář.

Píseň Kruh je předzvěstí Michalovy druhé desky Ticho, na níž opět spolupracuje s již zmíněným Alešem Zenklem ze studia Marecords. Vyjít by měla na jaře příštího roku. „Uvědomil jsem si, že na prvním místě je vždy zdraví a práce nám nestojí za to, abychom se stresovali. A tak nacházím zklidnění tichu. To mi však poskytuje i hudba, proto ji skládám. Je pro mě formou meditace a přijde mi škoda ji s ostatními nesdílet,“ zakončuje zpěvák, který právě vystupuje jako host Štefana Margity na jeho předvánočních a vánočních koncertech po republice. Představuje se zde v jiné, šansonové poloze, a také jako klavírista. Jeden šanson s názvem Kulisy dokonce slavnému tenorovi složil a na turné si jej také společně zazpívají.

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA