Tomáš Blažek z punkové Peshaty představuje první české album s hudbou vytvořenou umělou inteligencí

blaz

Tomáš Blažek, známý především jako frontman kapely Peshata, uvádí pod pseudonymem Blážboy své první sólové album “AI AI AI!”, poutavý mix rozmanitých hudebních stylů, od balkánu přes punk po elektroniku, s hudbou kompletně vytvořenou pomocí AI.

“Se svým novým albem chci ukázat, že díky AI může nyní kdokoliv během několika minut vytvořit perfektní hudbu na míru, a to i na mobilu, jako jsem to udělal já,” říká Blažek. “Výsledek je zpívaný v perfektní češtině a laik by ho stěží rozlišil od hudby produkované v profesionálním studiu. Vytvořit první dvě minuty písně zabere AI neuvěřitelných pár vteřin od zadání požadavku.” Vtipné texty na albu jsou Blažkovy vlastní, ale upozorňuje, že AI nabízí možnosti i pro generování textů, ačkoliv tyto jsou zatím na úrovni banálních textů současného mainstreamového hiphopu.

“Jsme svědky hudební revoluce, která může svět brzy zaplavit mořem nové hudby. Tvůrčí proces se tak stává demokratičtějším, což vítám, ale zároveň se obávám, že to mnohdy půjde na úkor kvality,” dodává Blažek. Kromě alba “AI AI AI!”, které vyšlo v pátek 17. května, Blažek představuje také videoklip “Balkán” natočený v Řecku. “Záběry do klipu jsem natočil loni na Balkáně, pro případ že by se text taktéž tam vzniklý, někdy v budoucnu náhodou zhudebnil. Holt budoucnost je někdy blíž, než si myslíme.”

Ochutnávka alba na ytb:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE