Tornádo Lue se vrací s novou deskou

tornado

Tornádo Lue ožívají a vydávají se na cestu swingujících rytmů, podpořených saxofonem Jiřího Jelínka, které gradují až někam k čardáši okořeněnému punkovou drzostí a hypnotickým zpěvem, který jako by se ozýval ze sna nebo z baru One-eyed Jacks z Lynchova Twin Peaks. V plné parádě zazní nové písně za aktuální desky, ale i starší skladby ze všech období existence kapely: Panenka, Nick a svícen, Lady Lazarus, Sladké je žít, Cesta domů, Beatles – jak to bylo doopravdy a řada dalších. 

“na Očích slnka si Tornádo Lue zachovává jednu velmi podstatnou věc: magickou atmosféru svých písní i jejich nahrávek.” – Ondřej Bezr LN, recenze, pá 8.12. Bohumil Hrabal, Sylvia Plath, šanson, punk, film noir, klezmer, kabaret, ale především silné písničkářství osudové ženy Jany Tóthové: “Všechny písně na nové desce postupně vytvořily kompaktní hmotu a fungují jako celek ve svém vlastním časoprostoru. Některé se od původní demo nahrávky změnily k nepoznání,” říká zpěvačka která je tentokrát autorkou všech textů na albu. Pouze titulní skladbu Oči slnka doplnila fragmentem básně Mraky a súmraky od Johna Keatse v překladu Mariána Anderčíka.

“Začalo to už dávno. Je to zvláštní svět, ve kterém žijeme. Pekelné bestie, démoni a duchové, spousta trollů a dalších bytostí s horkou krví a bestiálními tvářemi. Často je slyšet jejich vytí, které zní jako tajemný a melancholický zpěv.” – Kouzlo Tornádo Lue stále působí. Přijďte se o tom přesvědčit na pražský křest 9. února do Paláce Akropolis.

Ukázka z alba:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE