V novém videoklipu kapely Pilot se potkává tančící Mikýř s Jiřím Károu

00 Pilot foto Tereza Ravera

Kapela Pilot vydala druhý singl z chystaného debutového alba HAPPY END, na kterém spolupracovala s textařem Jendou Vávrou, hudebníkem a producentem Janem Steinsdörferem (Chinaski) a Filipem Vlčkem (John Wolfhooker). Do videoklipu Tik Tak skupina přizvala Martina Mikysku alias Mikýře jako exkluzivního tanečníka. Novinka vychází u RedHead Records a už nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Tématem skladby TikTak je neúprosné plynutí času. Text, na němž se podílel Daniel Hrdlička, Matěj Sirotek a Jenda Vávra, upozorňuje na to, že dnešní společnost nemá času nikdy dost. Kapela do písně vložila také legendární hlášku Jiřího Káry: „Děléj, už jsi tady měl bejt 4 minuty, ty magore,“ která je součástí jednoho z nejvirálnějších videí historie českého internetu.

Režie videoklipu vznikla v týmu kapely. Klip vypráví bláznivý příběh o zlých vůdcích popu, které hraje bubeník Mates a klávesák Honzík. Ti vysávají energii ze svých tanečníků a naplňují tak svůj plán získat popovou nadvládu. Se svými vyhlášenými tanečními kreacemi se připojil také Martin Mikyska známý jako Mikýř. Nicméně i pohyby frontmana Daniela Hrdličky stojí za zhlédnutí.

„Původně jsme zamýšleli natočit jednoduchou imagovku s tanečnicemi. Klasicky se nám plán vymkl a deset dní před natáčením jsme koncept úplně změnili. Narychlo tak vznikl stylizovaný krátký film. Klávesák Honza se postaral o technickou část a na 3D tiskárně vyrobil svítící hodinky, které mají pro příběh klipu zásadní význam. V roli tanečníka se kromě Mikýře objevuji i já sám. V klipu se připravuji na nejdůležitější tanec ve svém životě, tedy až do chvíle, než mě záporáci povolají do svého doupěte. Jak celý příběh skončí, se už podívejte sami,“ láká Daniel.

Piloti se ve své nové tvorbě zaměřují především na moderní sound, který sami nazývají Broadway pop – trendy zvuky zkombinované s bohatými aranžemi trumpet, smyčců a dalších klasických nástrojů. Do svých textů se snaží vnášet hravost i nadsázku. Na celém albu Pilot spolupracovali s textařem Honzou Vávrou, hudební produkci si vzal pod svá křídla Jan Steinsdörfer. O mix se postaral Filip Vlček a master vznikl v Anglii ve studiu Tima Debneyho, který spolupracoval s umělci jako Mumford & Sons, Aurora, The Vamps nebo The Bastille.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE