V reedici vychází Třetí kniha džunglí kapely Progres 2
Koncepčně pojaté album Třetí kniha džunglí brněnské kapely Progres 2 bylo ve své době pro domácí rockové fanoušky opravdovou událostí. Základ kapely, který tvořili bubeník, zpěvák, kapelník i producent Zdeněk Kluka a baskytarista Pavel Pelc, dostal silný nový impuls v podobě kytaristy Miloše Morávka a klávesisty a zpěváka Romana Dragouna. A projekt s texty Vladimíra Čorta nahraný v muzikanty oblíbeném slovenském studiu Pezinok v roce 1981 vyšel v roce následujícím s velice slušným ohlasem. Asi nejslavnějšími hity se staly Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce nebo Neznámé nevpouštěj dál, ale všechny písně a instrumentální plochy tvořily spíše jeden nedělitelný unikátní celek.
„Třetí kniha džunglí, to byla pro nás srdcová záležitost. Mimo intenzivní, téměř každodenní zkoušení, jsme vymýšleli a na koleně vyráběli osvětlení, projekci a originální nafukovací scénu. Největší radost mám z nové písně, ke které právě točíme videoklip. Vznikla jako reakce na dávné album, je součástí bonusového CD a vlastně spojuje Džungli s problémem, který má lidstvo už víc než rok. Svět příliš se roztočil,“ svěřuje se kapelník a skladatel Progresu Zdeněk Kluka.
Reedici se dostalo autory dozorovaného remasteringu. Obal rekonstruoval Václav Houf a využil přitom vlastní originální dobové podklady. Zachován zůstal sleevenote Františka Horáčka, fotografie Jefa Kratochvila i komplet písňových textů. Vznikl tak zajímavý reediční titul potvrzující minulou mimořádnost i současnou funkčnost Třetí knihy džunglí. Zároveň je to malý narozeninový dárek Romanu Dragounovi, velké vokální a klávesové personě se zásadním podílem zdaleka nejen na tomto albu a v tvorbě této kapely, jenž v dubnu slaví 65 let. Na CD je album rozšířeno o bonus track, který kapela nahrála v letošním roce. Unikátní reedice vychází na 2LP, 2CD a digitálně.
„Třetí kniha džunglí byl pro mne úžasný zážitek se skvělými muzikanty, hudbou a nádherným námětem a zpracováním předlohy Rudyarda Kiplinga. V době bolševického režimu to byla pro nás i naše posluchače oáza svobody, lásky, tolerance, zákona a pravdy! Moc smutné je, že v dnešní korektně liberální době překrucování dějin, je Rudyard Kipling v mnoha zemích západu na černé listině. Moc si vážím toho, že skupina neustále hraje, tvoří nové projekty a jsem její součástí,“ doplňuje k vydání reedice Roman Dragoun.