Vanua2 se v novém singlu přiklánějí k syrovějšímu zvuku

Nová česká kapela Vanua2 se zpěvákem Yannickem Tevim z Tichomoří vydává nový singl It’s Blessing. Skladba, která předznamenává debutové album, na kterém hudebníci právě pracují, je postavená na syrovějším zvuku, retro kytarách a analogových syntezátorech. Její produkce se ujal Adam Krofian z The Atavists.

Vanua2 – It’s a Blessing (lyric video):

„Často kolem sebe vidím, jak lidé berou jako samozřejmost vše, čeho v životě dosáhli. Nebo mají vedle sebe někoho, koho milují, a neuvědomují si to. Přitom jim nedochází, že právě to všechno je často požehnání. A o tom ta písnička je,“ popisuje zpěvák a autor skladby Yannick Tevi.

Kapela produkci novinky svěřila Adamu Krofianovi, který singlu It’s Blessing vtiskl syrovější zvuk. „Snažil jsem se najít sound, ne nepodobný tomu, jak znám kapelu z živých koncertů,“ vysvětluje Adam Krofian a dodává, že práce s Vanua2 je pro něj v podstatě splněným snem. „Vždy jsem si chtěl roli producenta vyzkoušet a se skupinou jejich kalibru je to skvělá příležitost,“ doplňuje.

Kapela Vanua2 vznikla na základech Blue Effectu Radima Hladík a podle hudebních novinářů na českou scénu vnesla „slušný nadprůměr, osobité muzikantství a osobitou tvář“. Sestava se nakonec ustálila na kvartet, ve kterém kromě zpěváka Yannicka Teviho hrají kytarista Roman Helcl (November 2nd), baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a Vašek Zima (Blue Effect, – 123 minut).

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA