Vanua2 se v novém singlu přiklánějí k syrovějšímu zvuku

Vanua2 3 foto Misha Pekarek. scaled

Nová česká kapela Vanua2 se zpěvákem Yannickem Tevim z Tichomoří vydává nový singl It’s Blessing. Skladba, která předznamenává debutové album, na kterém hudebníci právě pracují, je postavená na syrovějším zvuku, retro kytarách a analogových syntezátorech. Její produkce se ujal Adam Krofian z The Atavists.

Vanua2 – It’s a Blessing (lyric video):

„Často kolem sebe vidím, jak lidé berou jako samozřejmost vše, čeho v životě dosáhli. Nebo mají vedle sebe někoho, koho milují, a neuvědomují si to. Přitom jim nedochází, že právě to všechno je často požehnání. A o tom ta písnička je,“ popisuje zpěvák a autor skladby Yannick Tevi.

Kapela produkci novinky svěřila Adamu Krofianovi, který singlu It’s Blessing vtiskl syrovější zvuk. „Snažil jsem se najít sound, ne nepodobný tomu, jak znám kapelu z živých koncertů,“ vysvětluje Adam Krofian a dodává, že práce s Vanua2 je pro něj v podstatě splněným snem. „Vždy jsem si chtěl roli producenta vyzkoušet a se skupinou jejich kalibru je to skvělá příležitost,“ doplňuje.

Kapela Vanua2 vznikla na základech Blue Effectu Radima Hladík a podle hudebních novinářů na českou scénu vnesla „slušný nadprůměr, osobité muzikantství a osobitou tvář“. Sestava se nakonec ustálila na kvartet, ve kterém kromě zpěváka Yannicka Teviho hrají kytarista Roman Helcl (November 2nd), baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a Vašek Zima (Blue Effect, – 123 minut).

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE