Vladivojna La Chia představuje nový videoklip a singl

Zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice Vladivojna La Chia vysílá do světa nový singl a klip Tam v hluboké tmě tepe a září. Klidná, intimní a smyslná skladba v sobě skrývá mnoho významů a předznamenává otevřenou milostnou výpověď umělkyně.

„Raději bych však posluchače nechala, ať si k desce přistupují se svými volnými asociacemi. Důvod, proč jsem desku vytvořila takovou, jaká je, se nemusí nutně propojit s tím, jak ji posluchač vnímá,” říká La Chia.

Vznik stejnojmenné nové desky Tam v hluboké tmě tepe a září, která vychází 23. září, inspirovaly komorní sólové koncerty a taneční, světelné a hudební performance z cyklu Light Underground probíhající v podzemí Domu U Kamenného zvonu Galerie hlavního města Prahy. V tamějších středověkých sklepeních vznikl ke skladbě také videoklip v režii Bořivoje Hořínka.

Světlo a tma, spiritualita a erotika i něžné a jemné ztvárnění letních barev, tak by se dalo charakterizovat nové šestipoložkové album s autorskými texty reflektujícími vnitřní a vnější svět žánrově nezařaditelné autorky.

Vladivojna La Chia – foto Eliška Šárková

Materiál na desku složila a nahrála Vladivojna sama v domácím studiu Mrtvola. K říjnovým křtům v Praze, Brně a Ostravě však přizve doprovodnou kapelu nazvanou pro tento účel Tepe a září složenou z výrazných hudebníků – dlouholeté spoluhráčky Terezie Vodička Kovalové, klávesistky Karolíny Šustové, basistky Terezy Čepkové a bubeníka Jana Horvátha.

Tam v hluboké tmě tepe a září vychází na značce Vladivojny La Chia v digitální distribuci Supraphonu v limitované vinylové edici 200 kusů s vloženým grafickým listem, ilustrací či akvarelem z dílny Vladivojny. Vznik alba finančně podpořila Galerie hlavního města Prahy v rámci programu Umění pro město.

Album Tam v hluboké tmě tepe a září je pátou autorskou sólovou deskou Vladivojny La Chia, ale již patnáctým albem v diskografii jejích projektů (Vladivojna La Chia & Banana, Vladivojsko, filmové a divadelní soundtracky – Nevinnost, Až po uši, Musica Scenica, 8 hlav šílenství) a zhudebněných básní Anny Barkovové – Hrdinům naší doby. Během uplynulého roku složila Vladivojna La Chia hudbu ke krátkému filmu Olga o handicapované ženě, která si touží splnit svůj sen, dopsala operu Šípková Lulu, vytvořila hudbu k představení Dům Bernardy Alby pro Moravské divadlo Olomouc, soundtrack k audioknihám Piranesi a V lesích, hostovala na albech Budoár staré dámy, Marie Ladrové a Vladimíra Václavka. Píše také glosy pro časopis Vlasta a komponuje svůj autorský pořad Dada pro Český rozhlas Vltava.

Křty alba Tam v hluboké tmě tepe a září proběhnou 9. října v Praze, 12. října v Brně a 13. října v Ostravě.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se