Vladivojna La Chia a David Pomahač vydávají společný singl Někde tam

pomahac

Sešli se u natáčení podcastu, výměna muzikantských zkušeností vedla až ke společné písni. Zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice, Vladivojna La Chia a David Pomahač, všestranný hudebník, písničkář a textař vydávají singl a videoklip Někde tam. Producentem křehké písně je Martin Hůla (Bonus), masteru se chopil Gaex.

„S Vladivojnou jsem se osobně neznal až do doby, než jsme natáčeli rozhovor pro můj podcast Na kafe s Davidem Pomahačem. U něj mi došlo, jak blízko k sobě máme, jak spoustu věcí vidíme podobně a myslím, že máme dost podobný přístup k tvorbě. Vzpomněl jsem si, že máme s mým synem Jáchymem uložený hudební nápad, a přišlo mi, že by se pro spolupráci s Vojnou hodil. Když mi poslala zpátky nástřel zpěvu a textu, bylo jasné, že z toho bude krásná a jemná písnička,“ říká ke vzniku písně Pomahač.

„Přiznám se, že udělat s Davidem společnou píseň pro mě bylo ohromnou výzvou. Když mi poslal první demo, zrovna jsem myslela na to, jak se nejen během války unášejí lidi, a trhají se rodiny. Pocity z odloučení a hledání byly nejsilnějším spouštěčem k napsání textu. Oba dva máme malé děti a rodinu, nemusela jsem Davidovi nic vysvětlovat. Tyhle emoce jsou pro nás oba hodně citlivé,“ komentuje Vladivojna La Chia

Vladivojna dlouho nepracovala pod producentskou taktovkou, vystoupila tak ze své komfortní zóny.

„Je pro mě nesmírně těžké, odevzdat se někomu, nemít vše pod kontrolou, ale jsem za to moc ráda. Pro vizuál k písničce jsem oslovila výtvarnici Silvii Vavřinovou, protože obdivuji její práci. Její subtilní a křehké kresby a ilustrace mi připomínají básně. Nakonec se zhostila také videoklipu, který se krásně na píseň napojil,“ dodává La Chia.

Píseň někde tam zařadí oba hudebníci do svých koncertních setů, v plánu jsou také společná vystoupení.

Vladivojna La Chia vydala před rokem páté autorské sólové album Tam v hluboké tmě tepe a září. Je autorkou filmových a divadelních soundtracků, hudebního doprovodu k audioknihám. Přes deset let externě připravuje autorské pořady pro Český rozhlas Vltava (Čajovna, MusiCafe, Rádio Dada).

David Pomahač představil na jaře tohoto roku svou druhou sólovku s názvem Neviditelný. Spoluautorem hudby a producentem desky v jedné osobě je Martin Hůla aka Martin Tvrdý či Bonus. Neviditelný bylo zvoleno albem týdne časopisu Respekt, albem týdne serveru Musicserver, několik týdnů se drží v čele česko-slovenské hitparády Velká Sedma Radia 1.

Výtvarnice Silvie Vavřinová je absolventka ateliéru ilustrace a grafiky na VŠUP v Praze, je nejen kreslířka, ale celý svůj profesní život pracuje také pro film, mj. spolupracovala s Janem Švankmajerem, živí se trikovou postprodukcí.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE