Vox Tristanum, nový projekt světoznámého kytaristy a slovenských hudebníků

Nový hudební počin mají na svědomí členové dnes už neexistující metalové skupiny Tristana spolu s Christianem Vidalem, aktivním členem švédské metalové legendy Therion. Hudebníci dokončili svoje EP, které je předzvěstí prvního alba. Světlo světa v těchto dnech spatřil i debutový videoklip ke skladbě Stop.
Posledním koncertem skupiny Tristana bylo loňské předskakování Nightwish v Košicích. Od té doby jsme o kapele neslyšeli. Kapela byla zhruba rok po vydání alba, v minulosti se jí podařilo zahrát si před Scorpions, absolvovat dvojité turné s Arakain a vystoupit na velkých festivalech doma i v zahraničí. Pro mnohé nepochopitelně skončila. “Poslední roky jsme na kapele tvrdě pracovali. Dosáhli jsme nějakých výsledků, ale nebylo to to, co jsme si představovali.” řekl zpěvák Peter Wilsen. “Analyzovali jsme, co udělat pro to, abychom posunuli kapelu ještě dál, ale naráželi jsme při tom na určité překážky, které tomu bránily. Tristana vznikla v roce 1993 a nikdo ze současných členů nestál při jejím zrodu. Kapela byla známá jako speed power metal. Jak se změnili členové, radikálně se změnil i styl. Mnoho starých fans to nepochopilo a fanoušci tvrdší odnože metalu nás stále škatulkovali jako melodický power. Další nevýhodou byl podobný název jako skupina Tristania. Naše bývalá kapela vznikla v roce 1993 a Tristania podle Wikipedie až v roce 1995-1996. Stalo se nám, že nás zahraniční festival odmítl se slovy, že tam ten rok hraje Tristania a fans by to pletlo. Konkurence je velká a štěstěna vrtkavá. Snažili jsme se, ale tahali jsme za sebou těžkou kouli, kterou jsme zdědili. Proto jsme se rozhodli pro tento krok.” dodal Peter.
V říjnu 2015 Tristana předskakovala skupinu Therion na jejich koncertě v Bratislavě. Právě tam se hudebníci seznámili s Christianem Vidalim. Pomohl jim k tomu i jejich manažer a promotér Pavol Urbanič, který se dlouhá léta přátelí se členy Therion. “Tehdy jsme ještě neplánovali konec. O tom, že vznikne Vox Tristanum, jsme se dohodli minulý rok v létě. Nový název nese i část toho starého. Stále jsme to my, jen v novém. S pomocí našeho manažera Paľa jsme přizvali do projektu Christiana, který je vynikajícím kytaristou, a už léta se pohybuje v jiné hudební lize. Naše nové songy se mu líbily a hned jsme si sedli i po lidské stránce.”
Christian Vidal patří mezi nejznámější argentinské kytaristy. V roce 2007 začal spolupracovat se zpěvákem Mr. Big – Ericem Martinem. Ten byl tehdy zaujatý svou sólovou dráhou. Spolu odehráli turné v Jižní Americe a Indii. Eric se do Mr. Big vrátil v roce 2009. O rok později dostal Christian pozvánku stát se kytaristou švédské metalové kapely Therion. V tomto roce stihl koncertovat se sólovým projektem Russella Allena v Jižní Americe.
Vox Tristanum se stylově řadí mezi groove metal. Bude pokračováním přitvrzení skupiny Tristana, které se skloubilo s americkým feelingem nasáknutým v Christianově kytarové virtuozitě. Tvrdý, hluboko podladěný zvuk a více elektroniky dodá skladbám moderní oděv. “Máme ještě jedno velké překvapení, ale to si necháme na později,” dodal Peter. Podívejte se na debutový videoklip nového argentinsko-slovenského projektu Vox Tristanum – Stop.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EL68HmZKyII&feature=youtu.be[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE