Yamrtaal – Neumytý nádobí

Yamrtaal

Pod poangličtěným názvem pražského Nuselského údolí se skrývá trojice muzikantů v čele s baskytaristou Visacího Zámku Vladimírem „Motýlkem Savcem“ Šťástkou, který se po ukončené epizodě se zpěvačkou Alenou „Állou“ Sukovou ujal v kapele i zpěvu. A vzhledem k tomu, že Yamrtaal, navzdory očekávání, nesází jen na punk, hodí se k jeho soundu především zpěvákova drsnější poloha. Tu nejdrsnější ale předvádí v punkově rychlé Mučedník a trošku překvapivě v žánru prozrazující název Fabulous blues s odpovídajícím kytarovým sólem. Nechybí ani jižanským rockem načichlá Zlobivá holka, rokenrol Moucha či k hard rocku směřující titulní Neumytý nádobí.  

Navzdory tříčlennému obsazení formace je zvuk nahrávky hutný, na čemž má zřejmě největší podíl studio Petra Lebedy, kytaristy kutnohorské kapely Rybičky 48. S výjimkou jedné výpomoci zámkovského zpěváka Honzy Hauberta, jenž otextoval punkrockovou Magický probuzení, napsal Šťástka i všechny texty. A to počínaje úvodním mrazivým vylíčením krize věku již dávno po středním, kdy „… děti z domu zmizely a potřetí nám chcípnul pes…“, přes surrealistickou Mouchu o splašených šnecích či legrácku Kravinec až po rokenrolový nářez Ona, který však vůbec není o vysněné lásce, ale o tom, co „… arogantní řeči mívá, do očí se nepodívá“. A končí tím, že se „… probouzíme s kocovinou, kobliha je najednou jak satan nahořklá“.  

Výjimkou z celé kolekce je melodická, s dominantní akustickou kytarou a poetickým hlasem nazpívaná Sorrybread Square. Ale ani té nechybí občasné drsnější kytarové plochy. Jedinou chybou seskupení, jež by jistě bylo ozdobou lecjakého festivalu, je fakt, že koncertuje jen tehdy, pokud hlavní projekty všech tří zúčastněných muzikantů dovolí. A to je zřídkakdy. 

 

Interpret: Yamrtaal 

Album: Neumytý nádobí 

Vydavatelství: vlastní náklad

Žánr: PUNK, HARD ROCK, BLUES

Stopáž: 45:14  

Autor recenze: ZDENĚK HEJDUK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE