Žádnej Stres je chycen V kleci

20240425190407 IMG 7373 (1)(1) (1) spotify

Kreativní zápal kapelu neopouští a po další návštěvě studia „I“ a již osvědčené spolupráci s Tomášem Frödem vypouští další singl a videoklip, V kleci.  Jedná se o první letošní singl, který ve studiu vznikl a vyznačuje se přímočarým tahem na branku, chytlavým refrénem a výraznou kytarovou aranží. Hudbu i text k písni složil kytarista Ondra „Bruce“ Budinský. 

„Chtěl jsem udělat svižný, chytlavý song, ve kterém by se odrážela moje slabost pro kapely jako Green Day, Offspring a americký punk rock obecně. Ranný nápad jsme nakousli s Ondrou Kosinou, bubeníkem, během několika dní jsem měl hotový i text. Ten odrážel můj vztah ke kapele, všechny ty pády a vrcholy, které člověk v takovém polygamním vztahu člověk zažívá“ směje se Ondřej Budinský a dodává „když jsem ale o textu přemýšlel, uvědomil jsem si, že je vlastně univerzální a dá se našroubovat na pocity v jakémkoli vztahu“.

Rozhodnutí vydání této písně jako prvního letošního singlu bylo poměrně jednoduché a kapela ho rychle zkonzultovala se Zdeňkem Strmiskou, dnes již téměř dvorním tvůrcem klipů kapely a nepsaným členem jejího tvůrčího týmu.

První část klipu se natáčela v ateliéru v Brně, kde na natáčení vedle Zdeňka dohlíželi zpěvák Jirka Štursa a již zmíněný Ondra Kosina, kteří společně dali dohromady námět a scénář. Herce Kristýnu Trnkovou a Josefa Treutnera oslovil Zdeněk. „Byla to sázka na jistotu. Hned jak jsme začali natáčet, bylo jasné, že chemie funguje tak, jak jsme chtěli a že jsme na dobré cestě“ říká Ondra Kosina. Druhá část nahrávání proběhla ve zkušebně kapely, speciálně upravené pro tento účel. „Zdeněk měl jasnou vizi, takže tentokrát to nebyla žádná improvizace a věděli jsme všichni přesně, co děláme a co chceme .Umí s námi pracovat, zná nás, takže cítíme, že každá další spolupráce posouvá nás i naši tvorbu zase o kus dál. Z klipu jsme nadšení a věřím, že budou i naši fanoušci“ dodává Jirka Štursa.

Videoklip V kleci:

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE