Zpěvačka Kaya dobývá svět v 16 letech

Šestnáctiletá Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou, umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. Její tvář také uvádí playlisty na streamovací platformě Spotify.

Je jí čerstvě šestnáct let, má za sebou teprve dva singly a v loňském roce debutovala, přesto si ji společnost Spotify vybrala jako tvář pro jarní playlist EQUAL. Úspěch jako z amerického snu katapultuje začínající umělkyni z labelu Tranzistor mezi objevy české hudební scény.

Kaya je muzikantka, která se rozhodla na nic nečekat a prorazit do hudebního světa už ze střední školy. Sama je autorkou svých singlů, věnuje se produkci a doprovází se na klavír. Teprve loni na jaře debutovala s první písní „Someone Else to Blame“, která se víc než půl roku držela ve čtyřech playlistech největší streamovací platformy na světě.

Nová píseň „I Think I Don’t Understand“ je dalším posunem v její tvorbě a ve srovnání s debutem je v ní slyšet zásadní producentský zásah a současnější zvuk. Na tom se podílela sama autorka a zpěvačka společně s vyhledávanými producenty Reginaldem a Davidem Kandlerem.

„Musím přiznat, že v našem labelu probíhají velké oslavy. Mám pocit, že v historii kampaní Spotify na Time Square se nikdy neobjevila tak mladá umělkyně. Rozhodně ne z Čech. Talentů je kolem nás opravdu mnoho, ale takovou cílevědomost a neuvěřitelnou chuť tvořit jen tak někdo nemá. Kaya je velkou výjimkou a věřím, že toto je teprve začátek její slibné kariéry,“ doplňuje šéf labelu Tranzistor David Landštof, který mladou zpěvačku podporuje.

Sponzorováno

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<