Zpěvačka Kaya dobývá svět v 16 letech

Kaya Photo Vaclav Filip

Šestnáctiletá Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou, umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. Její tvář také uvádí playlisty na streamovací platformě Spotify.

Je jí čerstvě šestnáct let, má za sebou teprve dva singly a v loňském roce debutovala, přesto si ji společnost Spotify vybrala jako tvář pro jarní playlist EQUAL. Úspěch jako z amerického snu katapultuje začínající umělkyni z labelu Tranzistor mezi objevy české hudební scény.

Kaya je muzikantka, která se rozhodla na nic nečekat a prorazit do hudebního světa už ze střední školy. Sama je autorkou svých singlů, věnuje se produkci a doprovází se na klavír. Teprve loni na jaře debutovala s první písní „Someone Else to Blame“, která se víc než půl roku držela ve čtyřech playlistech největší streamovací platformy na světě.

Nová píseň „I Think I Don’t Understand“ je dalším posunem v její tvorbě a ve srovnání s debutem je v ní slyšet zásadní producentský zásah a současnější zvuk. Na tom se podílela sama autorka a zpěvačka společně s vyhledávanými producenty Reginaldem a Davidem Kandlerem.

„Musím přiznat, že v našem labelu probíhají velké oslavy. Mám pocit, že v historii kampaní Spotify na Time Square se nikdy neobjevila tak mladá umělkyně. Rozhodně ne z Čech. Talentů je kolem nás opravdu mnoho, ale takovou cílevědomost a neuvěřitelnou chuť tvořit jen tak někdo nemá. Kaya je velkou výjimkou a věřím, že toto je teprve začátek její slibné kariéry,“ doplňuje šéf labelu Tranzistor David Landštof, který mladou zpěvačku podporuje.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

Šestnáctiletá Kaya se stala tváří Spotify

Česká zpěvačka Kaya se stala nejmladší českou interpretkou umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. Její tvář také uvádí playlisty na streamovací platformě Spotify. Je jí šestnáct let, má za sebou dva singly a v loňském roce debutovala. Přesto si ji společnost Spotify vybrala jako tvář pro jarní playlist Equal. Tento úspěch zpěvačce může…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE