Zuzana Smatanová vydává nový singl a klip

Smatanova Zuzana klip

Jedna z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček a autorek začíná rok 2023 novým singlem a klipem s názvem Tajomstvo. Písnička je titulní skladbou filmu Slúžka, která bude veslovenských kinech uvedený 2. února.

Zuzana o vzniku písně říká: „Jsem ráda, a velmi si vážím toho, že mi režisérka Mariana Čengel Solčanská už potřetí dala příležitost pracovat na titulní skladbě k jejímu dalšímukrásnému filmu. Než jsem začal písničku psát, chtěl jsem film vidět abych nasála jeho atmosféru a děj. Z projekce jsem odcházela s poznámkami ve svém mobilu a už cestou k autu mi v hlavě hrála jemná náladová melodie, o které jsem už věděl, že na ní písničku postavím.“

„Doma jsem si sedla ke klavíru a začala skládat. V textu jsem vycházela z hlavní myšlenky filmu, který asi nejlépe vystihuje slovo „tajemství“, podle kterého dostala i název. Chtěla jsem do písničky dostat naléhavost, melancholii, naději, trpkou realitu, ale hlavně tajemno. Písnička vznikala zhruba dva týdny, dodává autorka.

Zuzka si písničku i sama produkovala, programování měl na starosti Laco Rychtárik, a o nahrávání a mixování se postarala zvukařská legenda-Ivan Jombík. K písničce tajemství vznikl samozřejmě i klip. Na jeho natáčení Zuzana Smatanová vzpomíná takto: „S režisérkou filmu Marianou Čengel Solčanskou a jejím štábem jsme natáčeli v Banské Štiavnici, poblíž známé kalvárie, kde vznikaly i samotné záběry do filmu.

Natáčení nebylo jednoduchéZuzku potrápil zejména kostým v kombinaci s počasím. „Měla jsem na sobě dobový kostým, těžkou, asi pětikilovou sukni se spodnicí a lehký kabátek s kratšími rukávy. Byla mi strašná zima, proto jsme se snažili točit záběry co nejrychleji. V klipu se mnou hrají dvě holčičky, které zosobňují přátelství dvou hereček z filmu Služka.Jednou z dvojice dívek představujících předobraz nevinnosti filmových postav je i režisérčina dcera,“ dodává Smatanová.

Zuzanu Smatanovou čeká kromě nové písně a videoklipu náročný program po celý rok 2023. Už od začátku února spolu s kapelou začíná koncertovat a protože letošek je i rokem 20. výročí jejího působení na hudební scéně, kromě pořádné dávky koncertů chystá i další překvapení, která bude postupně odhalovat. Bude to opravdu výjimečná sezóna.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE