Aiko upozorňuje na vydání nového alba videoklipem k písni Pedestal

Fortune s child

Talentovaná zpěvačka Aiko vydává další videoklip, kterým ohlašuje vydání druhé řadové desky i mezinárodní tour po České republice, Velké Británii, Německu a Rakousku. Křest se uskuteční 7. listopadu v Meet Factory. Album nabídne 14 pestrých skladeb, které přechází od alternativního popu k rockovým kytarám. O hudební produkci singlu Pedestal se postaral britský producent Steven Ansellem. Novinka je již nyní na všech streamovacích platformách i kanále YouTube.

Emotivní píseň Pedestal mluví o negativních emocích a situacích, které člověk prožívá ke konci partnerského vztahu. Aiko se na ní hlasově odvázala a svůj podmanivý hlas prolíná s rozrušeným řevem. „Pedestal byla první písní, kde jsem si dovolila vyjádřit emoce hněvu a v podstatě nakopla rockový směr alba. Skladbu jsem postavila na končícím vztahu, kdy se vám člověk pořád dokola omlouvá, ale nic se nemění a slýcháte spoustu prázdných slov. V nějakém okamžiku vše do sebe ale zapadne a vy si uvědomíte, že je na čase dát sám sobě přednost a chovat se k sobě jako k prioritě. Než se k sobě člověk naučí chovat hezky, je do dlouhý proces,” popisuje píseň Aiko.

Na vizuálu zpěvačka spolupracovala s Honyou Tranem, který zároveň režíroval jednoduše pojatý videoklip. „Video jsme chtěli pojmout více jako performance a spíše předat energii a náboj písně s jemným náznakem příběhu. Zároveň jsme nemohli vynechat klasické ‚Aiko‘ prvky – jak emoční stránku, kdy křičím do kamery, tak elegantní závěr, kdy vstávám na vlastní piedestal,“ popisuje Aiko myšlenku klipu.

Natáčení probíhalo v Pražské Pragovce, o makeup se postarali opět make up artisti z MAC Cosmetics.

Aiko album představí českému, britskému, německému i rakouskému publiku na klubových koncertech. V rámci jedné zastávky zavítá i na Slovensko. České tour proběhne v listopadu a již nyní na něj probíhá předprodej. Křest alba se uskuteční 7. listopadu v pražském klubu Meet Facktory.

Videoklip Pedestal:

ČR a SK část tour:

6. 11. Brno Kabinet Múz

7. 11. Praha Meet Facktory

8. 11. Plzeň Anděl Music Bar

9. 11. Bratislava Šafko Klub 10. 11. Olomouc Jazz Tibet

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE