ANTIKVARTET vydává vánoční spirituál “Z Betléma se ozývá”

image proxy

Známý spirituál Wasn’t That A Mighty Day, přezpívaný řadou světových pěveckých těles i sólistů, u nás proslavila skupina Spirituál Kvintet, která píseň zpívala s českým textem Dušana Vančury.

„Původní píseň Dušana kdysi uhranula svým skvělým rytmem, ale stejně jako u mnoha jiných tradicionálů ji vlastně tvořil pouze motiv refrénu, sloky si tak Dušan musel dopsat sám. A tak byl z velké části nejen textařem, ale i skladatelem hudby tohoto a i mnoha jiných spirituálů, proslavených v Čechách. Z Betléma se ozývá je jednou z nejznámějších písní, které textoval.“ potvrzuje dědička Dušanova odkazu a entuziastická pokračovatelka, zpěvačka Zuzana Vančurová.

Devátého prosince vychází dvojalbum Láska Tvá (pocta Dušanu Vančurovi). Antikvartet již v přestihu pravidelně vydává jednotlivé singly. Před Vánocemi se soubor rozhodl pro verzi slavné písně o narození Ježíše. “Ve své nové podobě tak vzdává hold kapelníkovi a svému zakladateli tím, že pečlivě dodržuje jeho osobitý zápis vokálů. Aranžmá nástrojů si ale kapela, jako již obvykle, uzpůsobuje svému pojetí a své vlastní hudební vizi”, dodává Jiří Mašek, kapelník, zpěvák, basista Antikvartetu a producent nových nahrávek.

Na projektu se podílelo mnoho hostů a zazní zde řada zpěvů a nástrojových partů, obohacujících zvuk základní sestavy skupiny. V nahrávce je slyšet komorní pěvecký sbor pod vedením Lukáše Holce, podobné těleso participovalo už na natáčení minulé, před dvěma lety vydané desky. Perkusí a bicích nástrojů se ujal pedagog Ježkovy konzervatoře Jan Linhart, další perkuse natočil Dušanův a Zuzanin syn Petr. Zdobný klarinet zde nahrála sólistka Jihočeské filharmonie Teurumi Suda Hatashima. O hudební i zvukovou režii nahrávky se opět postaral právě Jiří Mašek. Supervizorem a vydavatelem je Zuzana Vančurová. Vše se připravuje a zpracovává v hudebním studiu A4 Mirochov.

„Je to vánoční dárek pro naše fanoušky, kteří se nemohou dočkat nové desky a chtějí se spolu s námi svátečně naladit ještě před tím, než přijdou na naše vánoční koncerty“ slibuje zpěvačka Magdalena Jungwirthová, která se stará o kapelní sociální sítě a obecně o PR skupiny.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

ANTIKVARTET Nejsme SPIRITUÁL KVINTET revival

Antikvartet existuje už více než padesát let. Dá se však říci, že pořádnou aktivitu vykazuje až v poslední dekádě, protože jeho zakladatel Dušan Vančura chtěl zůstat u muziky i po konci Spirituál kvintetu. Dne 9. prosince uběhlo pětaosmdesát let od jeho narození a jako vzpomínka na dílo, které zanechal, vychází dvojalbum Láska tvá, jež je plné jeho písniček a textů. Na otázky…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE