Christian Löffler se poprvé představil v Praze

V rámci festivalu Spectaculare se ve středu 1. února představili v Paláci Akropolis umělci z berlínského labelu Ki Records. Z původní sestavy Monokle, Sieren, Christian Löffler, na poslední chvíli vypadl první zmíněný interpret pro komplikace s vízem. Díky tomu se prodloužily sety dvou zbývajících interpretů. Majitel labelu a zároveň jedna z hlavních hvězd letošního festivalu Spectaculare Christian Löffler vystoupil v Praze vůbec poprvé. V České republice ale není žádným nováčkem. Již dvakrát ho mohli vidět návštěvníci festivalu Colours of Ostrava.
Jako první rozvlnil přítomné svou kombinací techna a britské bass music německý producent Sierren. Protože festival Spectaculare není jen o hudbě, ale i o vizuálním zážitku, doprovázela ho během jeho setu nápaditá projekce od Borise Vitazka.
Krátce před devátou hodinou už se na pódiu objevil skromný dvoumetrový chlapec jménem Christian Löffler v doprovodu půvabné Mohny. Ta již několik let doprovází vybrané Löfflerovy skladby svými vokály. Nejinak tomu je i na nové velmi zdařilé desce Mare, která vyšla v říjnu loňského roku. Právě skladby z této desky byly stavebním kamenem celého setu, místy s lehce pozměněnými aranžemi oproti studiové nahrávce. Umě poskládané tracky s nádechem melancholie v kombinaci s Mohniným zastřeným hlasem a vesmírnou projekcí studia Lunchmeat se tak postaraly o velmi příjemný večer v žižkovském klubu. Následnou afterparty do pozdních nočních hodin v malém sále rozjeli DJs Rádia 1 Not Tonight, Pierre Urban a Josef Sedloň.

Foto: Festival Spectaculare / Barka Fabiánová

Sponzorováno

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se