ĎÁBLOVA SBÍRKA Necháme Vás zatknout

D.S. šířka základní

Tvůrci černé vlastenecké komedie Ďáblova sbírka nabízejí na platformě Startovač netradiční cenu své crowd funding kampaně – zatčení hlavního dárce ve Vatikánu.

„Přímá akce ve své nejčistší podobě. Staňte se součástí dějin nezávislé české kinematografie i dějin církevních. Obojí se začíná psát právě teď. Nechte se s námi zatknout ve Vatikánu!“ Takto vyzývají autoři budoucího herce donora pro roli kardinála. Přestože vědí, že jim jeho scény s největší pravděpodobností nebude dáno nikdy dokončit. Vlastně s tím dopředu kalkulují. Hodlají se s ním doslova nechat sebrat před kamerou uprostřed natáčení ve svatém městě.

Přispějte i vy na https://www.startovac.cz/projekty/dablova-sbirka

Odměna je součástí sbírky na dokončení druhého autorského filmu Marka Dobeše (Jan Žižka, Kajínek a Choking Hazard), kterou v těchto dnech na podporu snímku Ďáblova sbírka rozjel na platformě Startovač.

Dalšími cenami jsou VIP vstupenky nebo předměty, které si zahrály ve filmu jako tajné dokumenty z osobního archivu Adolfa Hitlera o jednání vedoucím k jeho nesvatému podpisu konkordátu s Vatikánem. A také rekvizity z dvacet let staré zombie komedie Choking Hazard. Pravá skládací slepecká hůl dotýkaná v roli slepého guru osobně Jaroslavem Duškem, rakev zombie myslivců nebo sekyrka superzombivce Ondřeje Neffa.

Akce s hlavní cenou, výletu na zatčenou do svatého města odkazuje k natáčení, které tu realizoval Marek Dobeš s hvězdou Kolji, Silvií Šuvadovou. Ta si měla na Svatopetrském náměstí tajně vyměnit kontraband s mužem v kostýmu vysokého církevního hodnostáře. Scénu ale nestihli dotočit, když je zatkli policisté, kteří se tam v převleku za turisty běžně pohybují. Odvedli ji spolu se štábem na stanici a prohledali ji od falešného těhotenského břicha nahoru, a to včetně obsahu podprsenky. Zatímco Barrandovská rekvizita – gravidní bříško byla filmařům vrácena, na církevní kostým včetně masivního kříže i prstenů dosud marně čekají.

„Natáčeli jsme v ulicích Říma, kolega v kardinálském kostýmu, já s falešným těhotenským břichem… Když jsme se přesunuli do Vatikánu, zpozorovali nás dva muži v civilním oblečení. Záhy k nám přišli, byli jsme malý, šestičlenný štáb. A všechny nás odvedli na policii,“ vypráví herečka se smíchem. Tehdy ale pro ni bylo zatčení a následný ostrý výslech pořádným šokem. Filmaře pak nejvíc překvapilo, že ani po letech nesplnil Vatikán slib, že kostým, který si tvůrci oficiálně vypůjčili ve Fundusu Barrandov, bude vrácen.

Marek Dobeš na téma hlavní ceny crowd funding kampaně, ve které se filmoví diváci žádají o příspěvek na dokončení filmu prohlašuje „Je to výzva odvážlivcům, kterým v intencích tématu našeho filmu říkáme ono Masarykovo okřídlené »Nebát se a nekrást.« Vyražte s námi do Vatikánu, vydejte se po stopách filmařů a nechte se zatknout tam, co jsme před třem lety byli zadrženi my. To vše v převleku za kardinála. Následně tam společně získáme zpět odcizený barrandovský kostým kardinála, který nám tajní zabavili a přes mnohá ujištění dosud nevrátili. Vydáme se vzít z Vatikánu do Prahy, co nám patří.“

SYNOPSE FILMU

Tři muži se chtějí zapsat do české historie. Jeden filmař cítí příležitost. A mezi nimi dívka, rozhodnutá odhalit tajemství zmizelého otce. Richard Bartyzal věřil, že je pouhý krok od objevu důkazů spolupráce mezi nacisty a Vatikánem. S přáteli chtěli najít osobní archiv Adolfa Hitlera údajně ukrytý za květnového povstání českých vlastenců. A slavnostně ho odevzdat státu. Nyní jsou nezvěstní. Policie je viní z loupežného přepadení i vraždy. Petře Bartyzalové zbývá jediná možnost. Prostudovat materiály, které její otec natočil a vydat se po jeho stopách. Co zjistí, jí donutí přehodnotit svůj vztah k němu.

„V Čechách znám pouze dva tvůrce, kteří jsou schopni natočit opravdu punkový film, který má humor a smysl: Pavla Göbla a Marka Dobeše, jehož Ďáblova sbírka přinese slušnou porci naprosté tvůrčí svobody… Hodně mi to sedlo! Děkuju za zážitek. Vážně se mi Ďáblova sbírka moc líbila! A trochu tu svobodu »závidím«,“ napsal o filmu režisér Jan Hřebejk.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE