Davová Psychóza vyráží opět na turné. Oslaví své 35. výročí!

Slovenská punkrocková legenda Davová Psychóza se po třech letech, kdy v roce 2019 absolvovala zatím své poslední turné „Léto s Davofkou Tour 2019“ vydává opět na koncertní šňůru a to při příležitosti svého 35. výročí! A znovu v letním období.

Davovka během pěti týdnů (22.7. – 27.8.) odehraje přesně 20 koncertů po SK/CZ/PL, z toho se představí 13 x na Slovensku, 6 x v Čechách a 1 x v Polsku. Z 20 koncertů odehraje celkem 11 festivalů, 4 samostatné open air koncerty a 5 klasických klubových. Na každém koncertu bude k dispozici samozřejmě také bohatý merchandise.

Skupina Davová Psychóza vznikla v roce 1987 a tak letos slaví své 35. výročí. Během této tři a půl dekády její existence se stala jednou z nejkultovějších punkových skupin jak na Slovensku, tak v České republice. Stihla vydat pět řadových alb – Antropofóbia (1991), Svet žaluje (1992), Kríza vedomia (1998), Nakŕmte prežratých (2004) a Emancipácia (2019), jeden Split 7´ Zeměžluč + Davová psychóza (2001), jedno DVD Davová psychóza 1998 – 2003 (2004), jedno album Greatest Shit Live (2008) a jeden split 12´ LP Davová psychóza + Zeměžluč (2014), ze kterých vzešly desítky kultovních skladeb (nejznámější songy jsou Depresia, Spravodlivosť, Tiesňové volanie, Radujme sa, veseľme sa, Mozgová paralýza, Dnes je správny deň, Christiánia, Davová psychóza, Svet žaluje, Kult osobnosti, Agresia, Horiaca Európa, Ľudské práva, Ilúzia alebo realita, Epitaf pre Boha, Čierna diera, Tvár plná nenávisti, Echo v raji a další).

Vzhledem k tomu, že zpěvák kapely Jano Kassa dlouhodobě žije v daleké Austrálii v Sydney, Davovka posledních 15 let koncertuje velmi málo a jen sporadicky as víceletými přestávkami. Naposledy, jak již bylo uvedeno, absolvovala turné v létě 2019 (Leto s Davofkou Tour 2019) a tak nejblíže se koncertně představí po třech letech a to znovu v letním období letošního roku na letních festivalech, resp. samostatných open air, či klubových koncertech v období od 22.7. do 27.8. v rámci turné Davová Psychóza – 35 let Tour 2022 (1987 – 2022). Jano po třech letech přiletěl na Slovensko jen v neděli 17. července, od pondělí 18.7. do čtvrtka 21.7. kapela absolvovala intenzivní zkoušky, aby v pátek 22.7. v Banské Bystrici v Klubu 77 odstartovala už na ostře svou energickou a nenapodobitelnou show na pódiích pro své fanoušky, které se nikdy nedá přesytit. 
Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<