Deftones – Ohms

deftones ohms

Interpret: Deftone
Album: Ohms

Vydavatelství: Reprise Records
Žánr: alternative metal
Stopáž: 46:20
Autor recenze: Milan Slezák

Recenze: 

Povedenou, sevřenou, vyrovnanou a ucelenou deskou se po pár letech připomínají američtí Deftones. Deskou, která rozhodně není na první poslech, ale přesto láká posluchače, aby se vydal na cestu a postupně se sonickou houštinou plnou různých odboček a obtížnějšího terénu s potěšením prodíral dál a hlouběji do míst, odkud se mu jen tak zpátky nebude chtít. 

Deftones jsou znovu jasně identifikovatelní. Drží si svůj typický výsledný zvuk. Charakteristická práce s vokálem China Morena, kdy dokáže zapojit do konečné podoby jednotlivých skladeb nejrůznější výrazové hlasové rejstříky, nervní rozevlátá rytmika, která dává písním neochvějně pevný základ, ostrý a žulově tvrdý zvuk kytar a k tomu zahušťující role kláves. To vše najdete i na novém albu. Teprve vzájemným propojením vzniká působivý a uhrančivý komplet. 

Některé ohlasy uvádějí, že deska je natolik kompaktní, že v upřednostnění celku chybí výraznější „hitové“ položky playlistu. Kdo se dokáže postupně proposlouchat dál, ví, že na ní jsou. Záleží ovšem možná také na tom, co si kdo představuje pod pojmem „hitové“. Kupříkladu taková Urantia, která posluchače chytí nádherným kontrastem ostrého kytarového motivu a určité provzdušněnější atmosféry i klenutější vokální linky, by mohla desku reprezentovat naprosto s přehledem. Deftones se zkrátka novým albem znovu výrazně hlásí o slovo a pustit se do jeho prozkoumávání není rozhodně ztracený čas. 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE