Dianah Kay zdůrazňuje v novince ILLUMIN8 důležitost přátel v těžkých chvílích

DK Illumin8 cover art

Dianah Kay se, po debutovém singlu Self-destructive Habit a společném singlu se zahraničním EDM producentem Brunem Pietrim, vrací s novým anglickým singlem s názvem ILLUMIN8 (čti jako „Illuminate“). V textu Dianiny novinky se ukrývá zdůraznění důležitosti přátel a našich nejbližších, a hlavně jejich vlivu na cestu životem každého z nás.

Videoklip:

„Především je to o tom, že i když kamarád nebo kamarádka prožívají těžké období, tak jsem tu pro ně stejně tak, jako jindy oni pro mě, když naopak procházím horším obdobím já a „prosvětlují“ mi ty horší časy.“, popisuje Dianah význam písně. Prvotní verze ILLUMIN8 začala vznikat před třemi lety, tedy v době pandemie a v některých frázích stále zůstávají zaznamenané obavy z té doby. Dianah (vlastním jménem Diana Kovaľová), která většinu života trávila se Slovenskými rodiči ve Španělsku dodává: „Jeli jsme s rodiči na východ Slovenska k prarodičům, protože do Španělska, kde jsem měla v tu dobu většinu přátel, jsme se kvůli pandemii vrátit nemohli. Byl tam klid, a to mi vyhovovalo. Právě v tu dobu jsem začala psát svoje první písničky. Poslouchala jsem tenkrát hodně gospelové hudby a také Man in The Mirror od Michaela Jacksona a Fly Like a Bird od Mariah Carrey mi hráli stále dokola. Jejich vliv je v ILLUMIN8 podle mě dobře znatelný“.

Doba ale pokročila a Dianah postupně začala upravovat střípky původního textu do aktuální podoby. „Další myšlenkou, která se mi při psaní textu honila hlavou a která je znatelná hlavně ve videoklipu je, že je zajímavé se někdy zastavit a zamyslet se nad tím, co bychom si o svém dnešním já řekli jako děti. V klipu jsou skryté metafory a symboly.“ Režie videoklipu se, stejně jako u předchozího Self-destructive Habit, ujal Martin Miko. Ten je shodou okolností jednou z hlavních osobností produkční společnosti s názvem ILLUMINATE. Hudební produkce se tentokrát ujala osvědčená dvojice slovenské hudební scény Peter Graus a Tomáš Zubák, kteří mimo-jiné stojí například za některými nejúspěšnějšími hity další slovenské zpěvačky, Emmy Drobné.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE