Dlouho očekávání The Temper trap oslnili nejen hlasem, ale i srdečným pozváním publika na pódium.

Australští The Temper Trap ukázali v pátek 3. února v pražském Lucerna Music Baru během své tuzemské premiéry českému publiku, že jejich hudbu i vřelý přístup bude chtít vidět znovu.

Jako předkapela vystoupila česká indie-rocková kapela I Love You Honey Bunny. Tato čtveřice mladých a neklidných chlapců dokázala svojí hudbou a celkovým nasazením diváky dostat do té správné nálady. Poté, co zlomili několik srdcí, protože hráli jen velmi krátce, už bylo jasné, že je půda připravená na tuhle past nálad. Co na tom, že se jim zatím stále přezdívá čeští Arctic Monkeys? Věříme, že společně s hledáním soundu jejich první plánované desky se jim podaří vybudouvat vlastní neotřelý styl. Talent na to rozhodně mají.

Když nastoupila hlavní hvězda večera, podle jejich vizáže to chvíli vypadalo na koncert skladeb z muzikálu Vlasy, ale jakmile se čtveřice chopila svých nástrojů, bylo zřejmé, že takhle to určitě není.  S širokými úsměvy to rozbalili hned na začátku tutovými hity jako Thick and ThievesLove Lost. I přes to, že venku teplota klesala pod bod mrazu, tak napojení téhle kapely s publikem hřálo až na kost. Diváky mohlo dostat do kolen hned několik věcí – ať už výjimečný hlas frontmana kapely, který rozvibruje všechny stěny sálu, taneční kreace obou kytaristů nebo přitažlivý delší vous bubeníka.

Díky promyšlenému a vyrovnanému playlistu odezva neskomírala ani u méně profláklých  nebo pomalejších skladeb.

Koncertní prostor oživovaly rozjařené tváře, bez vyzvání rozsvícené mobilní telefony i voda cákající z bubnů. Fanoušci pěli tak nahlas, až málem přehlušili zpěv kapely, ale kdo by jim to měl za zlé? Tenhle koncert byla jedna pohodová paráda a ani muzikanti neopomněli několikrát vyjádřit své dojetí. “Sice je nás tu jen pár stovek, ale fandíte, jako by vás tu bylo deset tisíc,” nechal se slyšet exotický frontman Dougy Mandagi.

Oboustranné nadšení vyvrcholilo na konci vystoupení, kdy při jedné z nejznámějších skladeb Sweet Disposition začali členové kapely vytahovat juchající diváky na pódium. Nechyběly tak společné fotografie, objetí a dokonce i několik polibků.

Snad se skupině po atmosféře koncertu v Lucerna Music Baru bude stýskat stejně jako nám a brzy nás zase navštíví. Pokud máte totiž jen trochu rádi indie kapely a minuli jste The Temper Trap v Praze, tak vám musí šplouchat na maják.

Text: Kateřina Hrdinová
Foto: Jan Kuča

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE