Druhá tráva představuje první video k Andělem oceněnému albu

krestan scaled

Robert Křesťan a Druhá tráva, kteří letos získali dvě sošky Anděla, přicházejí s prvním videem k oceňovanému albu Díl první. Klip ke skladbě Víš, co se říká, pojal režisér Tomáš Krejčí jako obrazovou báseň. Záběry z kamer doplnil rozhýbanými originálními grafikami bendžisty a výtvarníka Luboše Maliny.

Robert Křesťan a Druhá tráva – Víš, co se říká:

„Je to vlastně obrazová báseň o tom, jak někdy člověk dojde k vnitřnímu vyhoření, ale neměl by to vzdávat a měl by hledat cestu ven,“ popisuje režisér Tomáš Krejčí, který s hudebníky strávil natáčením celou noc v MockUp Space studiu na Harfě.

Jedním ze zadání, se kterým se musel na začátku spolupráce vypořádat, bylo přání kapely, aby se uvnitř těl muzikantů hýbaly grafiky, které vytvořil kapelník Luboš Malina. „Hodně mě oslovil verš skladby, kde se zpívá slovní spojení tělo metropole. Představil jsem si vybydlené americké město z Lynchových a Jarmuschových filmů, které jsem nakonec do matric vybouchal vším, co jsem v dílně našel. Starým kladivem, rašplí nebo šmirgly. Snažil jsem se docílit toho, aby moje strukturální grafika působila expresivně,“ vysvětluje Luboš Malina, který pak stejnou technikou obtiskl do matrice i hudební nástroje. Jeho grafiky nakonec v počítači rozpohybovala Linda Arbanová.

Finální zakomponování obrázků do klipu pak byla podle režiséra výzva. „Nakonec jsme oslovili jednoho z nejlepších animátorů a kompozitorů v Česku Jakuba Šikulu, který to zvládl. Celou kapelu ještě doplnila v malé cameo roli mladá herečka Laura Besserová,“ dodává Krejčí s tím, že jako kameramana oslovil Ondřeje Soukupa. „Výroba videa byla kvůli složitosti vizuálního konceptu celkem náročná, ale díky pohodové atmosféře, kterou kapela a štáb společně vytvořili, to byl naprosto skvělý zážitek,“ uzavírá.

Album Díl první, ze kterého je i autorská skladba Roberta Křesťana Víš, co se říká, kapela nahrávala pod dohledem britského producenta Eddieho Stevense, který je známý především spolupracemi s britskými tanečními kapelami. Díl první měl vyjít původně pod jiným názvem jako dvojalbum. Na jeden disk Druhá tráva plánovala zařadit vlastní skladby, na druhý coververze. Epidemie koronaviru a přerušené natáčení s britským producentem vše změnily. Navazující nahrávka tak vyjde až příští rok.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na české hudební scéně zejména díky výrazným textům, vytříbenou instrumentací a schopností propojit více stylů.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE