EDITORIÁL Červenec 2023

Jaroslav Spulak

Kolo osudu Tilla Lindemanna

Till Lindemann, zpěvák skupiny Rammstein, která nás už léta baví na koncertech i albech, ale o jejichž členech toho vlastně až tak moc nevíme, byl obviněn ze sexuálního obtěžování a nepovolené distribuce omamných látek. A kdo ví, jak moc se obvinění vůči jeho osobě třeba ještě rozrostou. 

Stalo se to minulý měsíc a dny, kdy agentury chrlily o celém případu čerstvé informace, byly bezmála šokující. Kolo osudu se roztočilo, celou věc už řeší německá prokuratura a my si zatím v hlavě přehráváme všechny scénáře, které by v momentě, kdy bude šetření uzavřeno, mohly nastat. Není jich málo a většina z nich není moc příjemná.

Více o celé věci najdete v samostatném článku v tomto čísle. Na tomto místě bych se s vámi chtěl podělit o historku, kterou s Lindemannem prožila jedna má kolegyně. Dělala s ním před lety rozhovor s polské Varšavě, tehdy nikoli kvůli Rammstein, nýbrž kvůli jeho sólovému projektu Lindemann. Nebyla tenkrát ani trochu nadšená z textů jeho písní a chystala se, jak se zpěváka zeptá na to, kterak se mu s takovými písněmi na světě žije.

Když nastal okamžik položit tu otázku, respektive když byla položena, pohlédl prý Lindemann na kolegyni, potom se zadíval do okna za ní a velmi trpělivě jí vysvětlil, že všechno, co dělá na pódiu a v hudbě, je divadlo. A divadlo jsou prý i ty drsné texty, které ve skladbách kapely Lindemann jsou. Ostatně, vztahovalo se to jistě i k textům písniček Rammstein, které co do kontroverzí nezůstávají pozadu.

Tenkrát to vypadalo jako dobré a uspokojivé vysvětlení. Dnes, po těch obviněních ze sexuálních útoků a podávání omamných látek, se pevnost tehdejších argumentů drolí. Uvidíme, jak se věci vyvinou. Momentálně je jen zřejmé, že postava Tilla Lindemanna bude v následujících týdnech dost propírána a kdo ví, co všechno ještě vyjde na povrch.

Anebo se ukáže, že ta irská fanynka prostě viděla trávu růst a to, co se děje na mejdanech Lindemannovy party, je rokennrol z těch nevinných. 

 

Jaroslav Špulák

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE