EDITORIÁL Duben 2023

Jaroslav Spulak

Podle biblické dějepravy byl Ježíš Nazaretský ukřižován ve třiatřiceti letech. Netřeba kdekoli jinde vyhledávat, zda je to číslo správné, reálné a možné. Není ani třeba argumentovat tím, že podle toho a toho vědeckého zjištění musel být v jiném věku. Bible zkrátka praví, že to tak je, a pojem Kristova léta je ustálený na čísle třicet tři. Obecně se z legendy stalo označení věkové kategorie, životní etapy.

Nám bude třicet tři v květnu. Dožili jsme se Kristových let, ač to v minulých letech bylo všelijaké. Z velké jízdy v devadesátých letech se později stala jízda skromnější, ještě později ještě skromnější, nicméně dorazili jsme do současnosti. Do doby, kdy Rock & Pop už nevychází v tištěné podobě, nýbrž pouze digitální. Do doby, která hudebním časopisům všeobecně moc nepřeje, ve které se ale pořád dá žít, ať už je to komfortní či méně komfortní. 

Ke květnovým narozeninám pro vás máme dárek. Od příštího měsíce už nebude třeba za čtení Rocku & Popu platit. Bude veřejně přístupné, respektive pouze po bezplatném zaregistrování se. Rock & Pop bude čistě hudební sociální síť, která si nadále klade jako nejvyšší cíl přinášet kvalitní a zasvěcené články o hudbě a představovat ji ze všech jejích stran. Chce rovněž propojovat a spojovat lidi, kteří mají muziku rádi, žijí pro ni, je součástí jejich života a nejspíš by se bez ní neobešli. 

Nebudeme se na internetu nikam stěhovat. Zůstaneme na stejné adrese. Budeme nadále vycházet každý měsíc, přičemž průběžně nabídneme aktuality a zajímavosti, které budou hýbat hudebním světem. I nadále nás bude těšit pro vás psát, i nadále budeme s vámi na jedné milované lodi.

 

Jaroslav Špulák

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE