EDITORIÁL Květen 2024

Jaroslav Spulak

V téhle zemi to s hudbou myslíme vážně. Vážně. Netřeba o tom hovořit, netřeba to vytrubovat na odiv do okolního světa, stačí se prostě podívat do kulturního kalendáře a na to, co se děje. Jinými slovy, hraje se tu neustále, letní festivaly se každoročně množí a ti, kteří jsou součástí hudebního průmyslu, svými kroky dokazují, že krize pominula a posluchač i divák už jsou zase přáteli. 

Nedávno například koncertní agentura Live Nation učinila sumář svých koncertů a předložila zajímavá data. Mimo to, že oznámila, že příští rok přijedou Billie Eilish a Twenty One Pilots, přichystala například na 16. říjen letošního roku hned dva velké koncerty. V pražském O2 universu se představí u nás vůbec poprvé britská kapela Take That, v pardubické hokejové hale ten den vystoupí Seal. A aby toho nebylo málo, bývalý zpěvák finských Sunrise Avenue Samu Haber si zajede zahrát a zazpívat do Rock Café. Na té firmě se zaměstnanci budou muset rozkouskovat, aby to všechno pojali.

  1. září proběhne v Praze norská jízda. Ve Foru Karlín vystoupí mladíčci Marcus & Martinus a v hale Fortna na Výstavišti zase jejich starší kamarádka ze stejné země Aurora. A to, prosím, bereme v potaz jen termínové kolize. Pokud bychom brali na zřetel zácpu, která se vytvořila v hudebním kalendáři, asi zase tak nadšení nebudeme. Každý koncert totiž stojí poměrně dost peněz.

Svou práci berou vážně i lidé ze společnosti T Servis. Na konci dubna představili v pražském Radotíně nové pódium. Je to největší scéna v české republice, unese až osmdesát tun, její rozměr je čtyřicet tři krát dvacet metrů a účinkující na něm stojí 2,3 metru nad zemí. Je to prostě monstrum.

Premiéru bude mít na festivalu Rock for People, leč nebude na něm největší. Tím je totiž již několik let Fat Lady. Loni na ní hráli například Muse. A tak se stane, že na jednom českém festivalu ve městě Hradec Králové budou hned dvě největší pódia ve Střední Evropě. 

Bereme to tady prostě vážně.

Jaroslav Špulák

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE