EDITORIÁL Říjen 2022

Jaroslav Spulak

Hrdinné tažení

O ekonomické bilanci letošního vyprodaného ročníku Rock for People se v hudební branži povídalo leccos. Kdyby některé ty zvěsti byly pravdivé, festival by musel úplně skončit, protože další ročníky by, s ohledem na všechna možná rizika, prostě nedávaly smysl. Jenže ono je to jinak.

Ať už to letos dopadlo jakkoli, je Rock for People první velký český festival (a jeden z prvních evropských), který vyhlásil dvě velká jména pro ročník 2023. Čtyřdenní akci, která se odehraje v termínu 8. až 11. června, budou první den jako hlavní hvězdy kralovat Slipknot a den poslední, ve stejné roli, britští Muse. 

Když si to tak lehce spočteme, obě ty kapely jsou schopny vyprodat na své koncerty pražskou O2 arenu. Vezmeme-li v úvahu, že to je pokaždé patnáct tisíc diváků a že kapacita královéhradeckého prostoru, kde se koná Rock for People, je nějakých pětatřicet tisíc lidí, už jenom s ohledem na to by mohli být pořadatelé Rock for People v klidu. Zase bude plno.

A to přitom ještě není všechno. I v příštím roce se rozhodli uspořádat ročník čtyřdenní a po vzoru třeba takového maďarského Szigetu najít pro každý den do programu kapelu světového renomé. Takže při ohlašování dvou uvedených jmen dodali, že ještě další dvě megahvězdy budou ohlášeny, a že by to, když pánbůh dá, mělo být někdy na přelomu října a listopadu.

Rock for People je festival, který ve své více než pětadvacetileté historii zažil vzestupy i pády. A protože všechny ty pády byly opravdu bolestivé, je sympatické, že jeho pořadatelé jdou neochvějně za svým dlouhodobým cílem mít přehlídku světové úrovně. Poklonu pak zaslouží za to, že to dělají v době, kdy není vůbec nic jisté, ani samotné bytí světa.


Jaroslav Špulák

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE