EDITORIÁL Říjen 2023

Jaroslav Spulak

Mistrovské napínání Rolling Stones

Nachystat hudební svět na to, aby album bylo očekáváno s opravdovým napětím a skutečnou dychtivostí, vyžaduje už nějaký ten mediální talent. K jeho osvojení je třeba na hudební scéně pár let být, a to nejlépe rovnou na špici. Vymyslet duchaplnou a zajímavou kampaň je potom mnohem jednodušší. 

Britští Rolling Stones jsou v tom, zdá se, mistry. Jasně, už osmnáct let nevydali desku s novými písněmi, a tak je ta nadcházející už jen kvůli tomu ostře sledovaná. Od poloviny srpna je nicméně kolem ní rušno i jinak, a stojí to za to.

Nejprve kapela vyslala do světa nenápadný inzerát, na němž se tvářila jako firma na opravu skel Hackney Diamonds. Přesně tak se bude novinka jmenovat, což se svět dozvěděl velmi záhy, protože tým kolem rockové formace do médií prostě trochu šťouchnul. Videoklip k nové písničce Angry pak ukázal, že kapela a její lidé mají dobré nápady a sound písně je přesně takový, jaký by dvorní fanoušek očekával a jaký mají rádi i mladší příznivci. K tomu dobře přizvukuje skutečnost, že Rolling Stones jsou na scéně více než šedesát let, což je úctyhodné. Takové legendy jsou hájené napříč fanouškovskými generacemi.

Do toho se objevují další informace. Jedny se týkají toho, co na desce bude a jak by měla znít, další připomínají nesporně zajímavý příběh skupiny s tím, že na albu ještě bude hrát zesnulý bubeník Charlie Watts, ale také Paul McCartney z Beatles, jiné zase odhalují, že v jedné skladbě si s Brity zazpívá popová mašina Lady Gaga. Když dojde střelivo, řekne zpěvák Mick Jagger, že má peněz dost a že pokud se prodá katalog alb kapely ze sedmdesátých a osmdesátých let, měl by výtěžek z toho jít na pomoc potřebným, tedy na charitu.

Další informace teď budou jistě přibývat, protože nejslavnější skupina světa vydává novou desku. A to, jak víme, není jen tak. Venku bude 20. října.

Jaroslav Špulák

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE