EDITORIÁL Srpen 2023

Jaroslav Spulak

Divné festivalové časy

Zdá se, že Česká republika prochází zvláštními, dokonce divnými festivalovými časy. Pravda, hudebních přehlídek se koná stále dost, nicméně se zdá, že u svých zahraničních hostů nemají takovou prestiž a váhu, aby se oni obtěžovali řešit problémy, které se občas s cestováním po světových pódiích objeví. V červenci byli čeští pořadatelé nuceni svým návštěvníkům třikrát na poslední chvíli sdělit, že nepřijedou jedny z hvězd celé akce. 

V půli měsíce se nejprve britská zpěvačka Ellie Goulding rozhodla, že bude stonat. Možná to nebylo až tak překvapivé, vždyť se šuškalo o jejím rozchodu a o tom, jak zle to nese. Bylo to ale jenom šuškání, takže se spokojme s konstatováním jejího managementu, že onemocněla a lékař jí nedoporučil na Colours of Ostrava odcestovat.

Afričan Burna Boy, který měl být největší senzací stejné přehlídky a rozhodně byl nejdražším účinkujícím v její historii, se na to vykvajzl následující den. Prý se mu v Paříži porouchalo soukromé letadlo a ani on, ani jeho management nevymysleli, jak jinak se do Ostravy dostat. Tam na něj čekala celá jeho kapela, ale on se zasekl v Paříži. Nejspíš to celé provázelo divné jednání, protože pořadatelé po skončení festivalu uvedli, že s jeho managementem nebudou jednat o tom, aby zahrál na Colours of Ostrava příští rok. Nejspíš se obávali, že by se mohlo stát totéž. 

O týden později oznámil Chris Norman, že nepřijede na festival Benátská!, protože nemůže mluvit a leží. Se svým managementem komunikoval jen prostřednictvím esemesek, a když po něm pořadatelé festivalu v Liberci chtěli, aby pronesl pár slov na vysvětlenou, dodal jim je také prostřednictvím esemesky. Nebyl na tom asi dobře, a tak se v pátek pod Ještědem neobjevil.

Byly to pro pořadatele dost nepříjemné a smolné chvíle. Tím spíš, když tato praxe nemá v naší zemi tradici. A věřme, že se žádná taková nerodí, že prostě jen ti, kteří podle podepsaných smluv přijet měli, skutečně nemohli. 

Jaroslav Špulák

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE