Edo Klena vydává nové album Duše. Avizuje ho pilotním singlem Šípy

V těchto dnech se dostává do distribuce nové album Duše prešovského hudebníka Eda Klenu. Novinka obsahuje jedenáct autorských písní převážně v rockovém provedení, které obohatili sedm hostů. K prvnímu singlu Šípy vznikl také videoklip. Edo Klena novinku představili tuto sobotu 7. května na jedinečném koncertu ve Stromořadí.

Kromě písničkáře se představí celá kapela Klenoty i všichni hosté, kteří na albu účinkují. “Album obsahuje minimum písní, ve kterých hraji na akustické kytaře. Celá kapela má rockový zvuk, máme hosty, jsou tam dechy, klávesy a je to pokračování Vaty, na které jsme nasadili určitý směr. Je znát, že se v kapele změnil bubeník – Adam Kaščák. Na base hraje Jožko Marcin a kytarista Lukáš Valkučák. Jsem písničkář, ale vždy jsem inklinoval k tomu, hrát s kapelou, protože jsem ve svých písních slyšel rockový zvuk,” reflektuje Klena novinku. Po zvukové stránce změnil Edo Klena filozofii a vyhnul se předchozímu přístupu, kdy nahrávali písničky s kapelou tak, jak je hráli. “Vždy jsem si s odstupem času říkal, že jsme tam mohli nahrát víc muziky. Proto je nyní album také o hostech, kteří písničkám dali plnější zvuk. Využili jsme dechy, vokalistů, klávesy, díky tomu je to krásnější.”

K písničce vznikl zároveň i videoklip, který připravil Vlado Šipoš. Právě jeho zpracování klipu poukazuje na univerzálnost Klenova textu. “Mohl to uchopit jak chtěl, nechal jsem to na něm a je i dobré, že to pojal takhle aktuální. Na celém albu jsou skladby o lidských problémech. Kdo tě ovlivňuje, čím tě ovlivňuje, proč lidé chtějí věřit lži a usvědčeným lhářům, podle toho žijí a komplikují si život, to je hlavní message této písně.”

Komentáře

Registrace 30 dnů zdarma

Rock&Pop zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box