Edo Klena vydává nové album Duše. Avizuje ho pilotním singlem Šípy

edo

V těchto dnech se dostává do distribuce nové album Duše prešovského hudebníka Eda Klenu. Novinka obsahuje jedenáct autorských písní převážně v rockovém provedení, které obohatili sedm hostů. K prvnímu singlu Šípy vznikl také videoklip. Edo Klena novinku představili tuto sobotu 7. května na jedinečném koncertu ve Stromořadí.

Kromě písničkáře se představí celá kapela Klenoty i všichni hosté, kteří na albu účinkují. “Album obsahuje minimum písní, ve kterých hraji na akustické kytaře. Celá kapela má rockový zvuk, máme hosty, jsou tam dechy, klávesy a je to pokračování Vaty, na které jsme nasadili určitý směr. Je znát, že se v kapele změnil bubeník – Adam Kaščák. Na base hraje Jožko Marcin a kytarista Lukáš Valkučák. Jsem písničkář, ale vždy jsem inklinoval k tomu, hrát s kapelou, protože jsem ve svých písních slyšel rockový zvuk,” reflektuje Klena novinku. Po zvukové stránce změnil Edo Klena filozofii a vyhnul se předchozímu přístupu, kdy nahrávali písničky s kapelou tak, jak je hráli. “Vždy jsem si s odstupem času říkal, že jsme tam mohli nahrát víc muziky. Proto je nyní album také o hostech, kteří písničkám dali plnější zvuk. Využili jsme dechy, vokalistů, klávesy, díky tomu je to krásnější.”

K písničce vznikl zároveň i videoklip, který připravil Vlado Šipoš. Právě jeho zpracování klipu poukazuje na univerzálnost Klenova textu. “Mohl to uchopit jak chtěl, nechal jsem to na něm a je i dobré, že to pojal takhle aktuální. Na celém albu jsou skladby o lidských problémech. Kdo tě ovlivňuje, čím tě ovlivňuje, proč lidé chtějí věřit lži a usvědčeným lhářům, podle toho žijí a komplikují si život, to je hlavní message této písně.”

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE