Harlej 30 let: nový videoklip i vinyl

Harlej Lucerna 2024

Harlej v dubnu zakončil jarní část turné k aktuálnímu albu Zatím je to dobrý ve vyprodané pražské Lucerně. Skupina převzala v průběhu večera Zlatou desku za jeho prodej a natočila většinu materiálu pro klip Vstávej.

„Chtěli jsme po delší době zachytit atmosféru našich koncertů a dostat do klipu i fanoušky a Lucerna se na to přímo nabízela. Záběry se natáčely i na předchozích vystoupeních, ale většina jich je právě z Lucerny, která má prostě svoji magickou atmosféru a vždycky se tam rádi vracíme,“ říká Tonda Rauer, kapelník Harleje.

V předvečer významného koncertu zároveň vyšla další dvě alba z katalogu skupiny na vinylech, Když chválím, tak sebe (2004) a Čtyři z punku a pes (2006). „Původně jsme chtěli vinyly vydávat zpětně chronologicky, ale nakonec jsme se s vydavatelstvím dohodli na tom, že vyjdou současně tyto dva tituly. Má to svoji symboliku. První z uvedených alb byla naší první spoluprací s Warner Music, tehdy ještě s Vláďou Šafránkem za mikrofonem, a následující album bylo prvním albem u Warnerů s Tomášem Hrbáčkem. Osobně mám obě alba hodně rád. ‚Když chválím, tak sebe‘ obsahuje hodně hitů, který hrajeme na koncertech dodnes, jako například Přirození, Proměna, Zemětřesení nebo Živýho mě nedostanou. ‚Čtyři z punku a pes‘ nás zase ukázalo trochu jinak a s novým zpěvákem v čele. A je tam třeba Balada o chlapci s nízkým IQ…, Královna noci nebo Uschlej list, což byla vždycky moje oblíbená věc,“ dodává Tonda Rauer.

Klipem Vstávej skupina pokračuje v podpoře svého posledního alba Zatím je to dobrý a zároveň se připravuje na oslavy třicátého výročí svého vzniku. „Chceme si ty kulatiny užít. Kromě několika speciálních festivalových vystoupení pojedeme na podzim 2025 halové turné, na kterém chceme Harlej opět ukázat v trochu větších prostorech, než v jakých jsou na nás naši fandové zvyklí. Uděláme všechno proto, aby to bylo pro nás i pro ně něco, na co budeme moci dlouho vzpomínat,“ doplňuje Tonda Rauer.

Termíny halového tour „HARLEJ 30 let – Byli jsme a budem“:

4.10.2025 LIBEREC – Dům kultury

10.10.2025 MOST – Sportovní hala

18.10.2025 PARDUBICE – Enteria aréna

25.10.2025 ČESKÉ BUDĚJOVICE – Výstaviště

31.10.2025 PLZEŇ – Lokomotiva

8.11.2025 PRAHA – O2 Universum

15.11.2025 ZLÍN – Sportovní hala Datart

22.11.2025 BRNO – Vodová

29.11.2025 OSTRAVA – Hala Tatran

Klip Vstávej na YouTube:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE