IMT Smile – Život IMT Smile 1998–2020 (2CD)

imt smile zivot imt smile 1998 2020 2cd

IMT Smile

Život IMT Smile 1998–2020 (2CD)

UNIVERSAL MUSIC POP, ROCK

2:17:41

 

MILAN MENČÍK

 

IMT Smile se s tím v poslední době příliš nemažou. Z poslední řadovky Budeme to stále my nasázeli fanouškům hned polovinu písní na singlech i s videoklipy, a i když poslední bestofka s názvem hiSTORY vyšla teprve před čtyřmi lety, přichází teď s novou. Ta je tentokrát o jeden disk chudší, nese název Život IMT Smile 1998-2020 a opírá se kromě skladeb, které ještě na cédéčku nevyšly, o několik koncertních verzí dávných hitů. 

Niekto ako kráľ dvojalbum zcela uzavírá a je naprostou lahůdkou i v kontextu toho, že v průběhu písně, která zazněla na společném turné Prešovčanů s tanečním souborem Lúčnica, se překlopí ve známou lidovku A ja taká dzivočka. Publikum burácí, kapela zní naživo skvěle a i bez obrazového doprovodu je jasně patrné, jaký je frontman Ivan Tásler divočák. Mimo to je samozřejmě rozený hitmaker, plný života, entuziasmu a jeho skladby jsou plné melodičnosti a energie. Zatímco na Slovensku platí IMT Smile za hvězdy první velikosti, u nás jsou spíš v kategorii Známá kapela. To by se mohlo změnit na chystaném společném halovém turné s Chinaski, a proto se může jevit jako vhodné, že dvojalbum vychází. 

Otvírákem desky je naopak duet s českou herečkou Nikol Štíbrovou Príliš osobná známosť. Podle zhlédnutí na YouTube patří k velmi oblíbeným písním, ještě oblíbenější je však spolupráce s Kandráčovci ve skladbě Hej, sokoly, jež zazněla ve filmu Čiara. Naopak studiový duet Úsmev a čaj, který byl původně nazpíván se Zuzanou Smatanovou, na albu nahrazuje koncertní verze, v níž je Tásler sám. Tedy sám, vydatně mu pomáhá početné publikum. Výtka směřuje k absenci baladické pecky Aj keby…, která při zdaleka nevyužité stopáži obou nosičů ve výběru určitě chybí. Jinak je skupina prostě ve formě, a pokud se turné s Chinaski opravdu uskuteční, máme se na co těšit.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE