INNERSPHERE právě teď vydávají nové video

thumbnail 2 e1705842523307

Nejnovější singl je skladba, která dala kapele pocit a ujištění v tom, že je deska skutečně hotová: „Petrichor je poslední skladbou, která byla napsaná na nové album INNERSPHERE. Nápad na tento motiv tehdy přinesl baskytarista Marek Hubocký a bylo to natolik specifické a k albu padnoucí, že nedlouho na to se začalo tvořit a album bylo doplněno od desátou skladbu,” potvrzuje zpěvák Míra.

Videoklip Petrichor:

Ptáte-li se, co to ten „petrichor“ vlastně je, překvapením možná bude, že to všichni vlastně dobře víme: je to zemitá vůně deště po delším období sucha nebo při začínající bouři. Říká se jí petrichor z řeckého slova pro kámen (petra) a tekutina (īchōr), která měla kolovat v žilách řeckých bohů: „Tematicky jsme pojali „Petrichor“ jako nesčetné slzy bohů padající na zemi smáčející svět lidí kvůli jejich počínání. Slzy dopadající na temena hlav samozvaných pánů, vládců, mocných i běžných lidí, kteří utvářeli svět a přetváří jej dále. Pliveme na předky a ty před nimi, pohrdáme vším živým, vytrháváme své kořeny, přepisujeme historii a ztrácíme se sami sobě. A to tak dobře, že zůstaneme pány prachsprosté pustiny… nezbyde nic než jen prázdnota a zemitý pach vypařujících se slz,” pokračuje Míra.

Ač má skladba poetický námět, v jejím progresivním vyznění se odráží ostrá kritika stávajícího stavu společnosti a v neúprosném vokálu naléhavost změn. INNERSPHERE s chystanou deskou aspirují na to sesadit z trůnu nejen české death melodické stálice.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE