Kaczi natočila videoklip v kulisách netknuté přírody

kaczi chtela bych byt 1

Písničkářka Kaczi přichází s další ochutnávkou z chystané desky. Jmenuje se Chtěla bych být a její taneční nádech je jakýmsi protipólem k předchozímu singlu Port de Soller, který byl o vyklidnění a zastavení se v čase. Kaczi tak posluchače postupně připravuje na své právě vznikající album Kněhyně, jež bude o kontrastech.

V novince Chtěla bych být beskydská rodačka vyslovuje mnoho přání. Je si však vědoma, že se nemohou splnit. „Píseň vyjadřuje mé pocity, že bych chtěla žít v ideálním světě plném radosti, bez bojů, moci a nespravedlnosti. Tato ideologie je však utopická vzhledem k lidské materialistické povaze. A tak se v písni uklidňuji tím, že vše má svůj řád a vše dobré i zlé se děje z nějakého důvodu,“ říká o novince Kaczi.

Píseň vznikla během covidu, kdy měla hudebnice čas tvořit a hodně přemýšlet. To se odráží i v tématech, které její text zpracovává. „Skladba je také o víře v naplněný život, o lehkosti a krásách každodenního bytí. Bůh je pro mě vyšší moc, která nás chrání, inspiruje, tvoří to, co vysíláme. Hlavní roli však hraje síla lásky, k sobě samému, k životu, k lidem kolem nás. Každý z nás chce přeci milovat a chce být milován,“ míní Kaczi.

Videoklip k singlu Chtěla bych být se natáčel ve zpěvaččiných rodných Beskydech. Cíleně vybrala lokality, které s ní rezonují a kde prožila šťastné i smutné chvíle. Vizuál mají na svědomí talentovaná režisérka, scenáristka a studentka filmové akademie v Holandsku Stella Ševčíková a kameraman Michal Eich. Výsledné dílo ztvárňuje zpěvaččiny emoce, nechybějí ani zhmotněné vzpomínky na její dětství. To vše v kulisách netknuté přírody.

Videoklip Chtěla bych být:

Při natáčení ale nebylo nouze ani o adrenalin, především během scény, kdy muzikantka padá zády do vody. „Měla jsem fakt strach a cítila jsem enormní dávku adrenalinu. Vyšlo to až na podruhé. Poprvé jsem se neodhodlala se do vody opřít, ale díky podpoře týmu jsem se při druhém nádechu spustila. Nakonec je z toho skvělý zážitek,“ říká Kaczi a dodává, že při natáčení zrovna této scény nechali auto na soukromém pozemku, takže pak dostali pokáráno a drobnou pokutu k tomu.

O nové desce

Album Kněhyně se natáčí v ostravském studiu Lakovna a Českém rozhlase Ostrava. Produkčně se na něm podílí Lukáš Hradil společně s Michalem Sedláčkem. Od předchozí desky Nahá se bude lišit tím, že ne všechny skladby na desce budou autorské. Ruku k dílu totiž přiložil nejen zpěvaččin partner, který je autorem některých textů. Jednu píseň složil i Lukáš Čunta, baskytarista skupiny Čechomor. Tematicky se Kněhyně bude pohybovat kolem kontrastů a střídání emocí. Hudebně bude klást důraz na intimní atmosféru bez složitých aranží.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE