Kaczi představuje nový videoklip

kazci

Zpěvačka a písničkářka Kaczi ohlašuje premiéru svého nového videoklipu k singlu Port de Soller. Píseň je součástí připravovaného alba Kněhyně a vypráví příběh probuzení v přístavu v brzkých ranních hodinách.

Singl Port de Soller vznikl během loňského roku na přechodu pohoří Serra de Tramuntana na Mallorce, kde Kaczi strávila dovolenou s přítelem. Tento zážitek promítli do klidné skladby o probuzení v přístavu Port de Soller ve čtyři hodiny ráno. ,,Tomuto ránu předcházelo vyčerpání po přibližně sedmdesátikilometrovém putování horami bez sprchy. Když jsme pak měli teplou vodu a postel, byl to pro nás ráj. Usnuli jsme už v 8 večer, ráno jsme si otevřeli láhev vína a užívali si klidného přístavu plnými doušky,“ řekla Kaczi.

Text písně napsal zpěvaččin partner, který se podílel i na dalších skladbách z připravované desky. ,,Píseň vznikla díky rozhodnutí, že vyjdeme z komfortní zóny a přechodem přes hory otužíme náš vztah. Pravdou je, že právě v Port de Soller už jsme toho měli plné zuby. Přítel se naštval a oznámil mi, že už toho má dost a jde se ubytovat na hotel, a to klidně beze mě. Přiznávám, že v tu chvíli jsem se k němu velmi ráda přidala. A vlastně kontrast diskomfortu s následujícím pohodlím v nás vyvolal vděčnost za tuto chvíli,“ vysvětluje Kaczi okolnosti vzniku písně.

Videoklip k singlu Port de Soller se pak snaží vizuálně vyjádřit tytéž pocity a prožitky. Natáčel se na plážích Baltu a záměrně neřeší žádný konkrétní děj nebo scénář, zhmotňuje přítomný okamžik, atmosféru klidu a jednoduchosti bytí, které zpěvačka vnímá jako štěstí. Prázdné pláže, okolní les, západ i východ slunce nad mořem, jen to a právě to tvoří zpěvačce kulisu.

Klip natočil cestovatel a fotograf Radim Kolibík, o postprodukci se postaral zkušený střihač Radek Juriček. Klip byl realizován díky podpoře OSA a bude pokřtěn v rámci závěrečného koncertu zpěvaččina Horského turné na Lysé hoře 30. června 2023.

Album Kněhyně, jehož je Port de Soller po singlu Máma druhou vlaštovkou, vzniká v ostravském studiu Lakovna, kde se podílí na jeho produkci Lukáš Hradil společně s Michalem Sedláčkem. Tato tvůrčí spolupráce přináší intimní atmosféru a prostor pro jednoduchost, bez složitých aranží. Deska bude kontrastní a emotivní. Promítne se na ní střídání nálad ze smutku a zklamání k radosti a jejího hledání v obyčejnosti dní, což je název i jedné ze skladeb.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE