Kapela Trautenberk vydává po roce nový singl z připravovaného alba

trautenb

Kapela Trautenberk vydává po roce nový singl z připravovaného alba, které by mělo vyjít někdy příští rok. Fungl nová halekačka nese název „Vzpoura kanců“ a tak jak mnohoznačné je pojmenování písně, stejně tak je mnohoznačné sdělení, které píseň nese. A další vrstvu přidává i klip, který kapela natočila.

„Vrozený odpor k autoritám a nespravedlnostem vžitých ve společnosti a braných jako norma a nutkavá potřeba vysvětlit, co se vlastně událo Františkovi v písni „Jára umí šít“, která se objevila na poslední desce, byly ingredience k textu písně. Chtěl jsem tak nějak odlehčeně naznačit, že každý má možnost říct ne, když se mu něco nelíbí a stát si za tím. Je to asi tou dobou:-). Jenže, být vážní nám moc nejde a asi nám to ani nesluší. A tak se do písně vloudilo Františkovo dobrodružství. Fakt, že song „Jára umí šít“ je sice skvělej, ale tak nějak nemá pointu, mě furt trošku vrtal v hlavě. Řekl jsem si, že když génius Tarantino točí filmy tak, že nejdříve ukáže konec a pak teprve přichází děj, mohl by to génius mého formátu udělat stejně. A šup, tajemství Františkovi řitě je odhaleno“, objasňuje pěvec a textař kapely Luboš „Horst“ Valeček.

„Problém přišel s klipem. Nedokázali jsme sehnat dostatečné množství lesních zvířat ochotných napadnout partu nimrodů, natož bažanta, který by Františkovi rozťal záda až ke kulím a ani nimrodům se zrovínka moc nechtělo nechat se zvalchovat nabroušeným klektákem. Proto jsme zvolili alternativu myslivecké veselice a úrazu kosou. Upřímně, natáčení byla větší bžunda, než jsme čekali. Nimrodi neherci se své role ujali skvěle a s přibývající hodinou a hladinou alkoholu v krvi, byli čím dál víc autentičtější. Když jsme je okolo půlnoci požádali, jestli by se mohli mezi sebou poprat, kvitovali to s nadšením.

Jediným zádrhelem, klasicky, byly sežrané rekvizity. Ve chvíli, kdy štáb točil na louce seknutí kosou do Františka, naše děvčata, ve své bezmezné laskavosti a dobrotě, servírovala myslivcům guláš, který byl nachystaný k natáčení. Což o to, guláš zbyl, ale přežraným myslivcům už se pak moc nechtělo natáčet scény, ve kterých hladově žerou. Ale dali to! Jen ti starší pánové se nenápadně vytratili. Inu knedlíky, ty unaví:-)“

Před kapelou je nyní nabitá letní sezóna veselic, juchand a festivalů, kde „Vzpoura kanců“ samojistě zazní. Dvoukolák plný legrace a švandy rozjedeme už 2.července v Sušici na Santosu, pokračujeme druhý den do Holýšova na Pekelný poloostrov a další den si juchnem na Valník festu v Lipí u Českých Budějovic. Tak přijďte hodit bokem.

Song byl natočen ve studiu exAvik v Klatovech a producentsky se na něm podílel Miloš Bešta (Asmodeus). Klip režíroval Tomáš Krejčí, s kamerou mocně máchal Ondřej Soukup.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE