landless vydávají své první plnohodnotné album ‘Mirrors’

Žilinská kapela landless 10. září 2021 vydala své první album, které nese název “Mirrors”. Na albu se nachází 9 písní, přičemž kapela během probíhajícího roku vydala 4 z nich jako singl (skladby Nobody, Borrowed Time, Waves a Revive), spolu s videoklipem. Současně spolu s albem landless pustili do světa 5. videoklip ke skladbě “Heavy”, který se natáčel v prostorách neo-gotického zámku v Galantě.

Kapela od svého posledního EP “Moonflower” (2019) změnila svůj zvuk, klíčovými se pro ně staly atmosférickosť a melodická rozmanitost. Na své “core-ové” kořeny však při tvorbě nahrávky nezanevřeli. Kapela celkově hodnotí svou novinku jako žánrově pestrou.

“Počas tohto šialeného, takmer dvojročného obdobia sme sa s chalanmi snažili napísať a nahrať album, ktorý by bol dospelejší a ktorý by reflektoval naše pocity a názory, ale rovnako aj život každého z nás. Pri písaní skladieb sme sa zamerali najmä na emocionálnu dynamickosť a diverzitu. Chceme, aby sa v našich textoch a hudbe našiel takmer každý.” říká zpěvák a frontman kapely, Laci Mikoláš.

Na nahrávce se nacházejí dvě “hosťovačky”, ve skladbě “Revive” je to Jay Kučera, zpěvák známých pražských “Skywalker” a ve skladbě “Falling Apart” zahosťoval Martin Čupka, zpěvák československé kapely John Wolfhooker. Kapela album “Mirrors” začala nahrávat postupně ještě během roku 2020 ve studiu u bubeníka již zmíněné české kapely “Skywalker” Damiána Kučery, některé kytarové party byly nahrány u slovenského kytaristy Braňa Bajak v Žilině. O finální zvuk, a tedy o mix a master nahrávky se postaral Švéd Ludvig Ottosson ze Silver Sun Studios.

landless je slovenská čtyřčlenná kapela fungující od roku 2014. Během svého působení doposud vydala dvě EP-čka, “Bluemist” a “Moonflower” v roce 2019.

 

 

Komentáře

Registrace 30 dnů zdarma

Přidejte se k nám
-REGISTRACE ZDARMA ZDE-

nebo

VAŠIM ÚČTEM

Holler Box