Láska přichází s novou písní „Ani jako kluk“

laska

Písničkář Láska reaguje na neutuchající válečný konflikt na Ukrajině songem Ani jako kluk. V klipu se objevují videa, která mu poslali sami ukrajinští uprchlíci.

„Píseň Ani jako kluk vznikla de facto za jedno odpoledne. Byl jsem zrovna na hotelu mezi koncerty, když mi kamarád David Konopáč poslal nástřel textu. Zbytek songu byl pak hotový během hodiny… a už ten večer jsem jej hrál naživo,“ popisuje vznik písně autor. Píseň sice vznikla už začátkem března, studiově nahraná a doplněná o klip, ale vychází až teď. „Když jsme ten song napsali, nic jsme tím nesledovali – prostě jsme se chtěli jen vypsat z té hrůzy, co na nás doléhala. Něco k tomu říct, nemlčet. Mně osobně navíc strašně zasáhla návštěva na ukrajinsko-polské hranici. Píseň jsem od té doby hrál na koncertech a doufal jsem, že brzo nebude aktuální… bohužel ale stále je. A proto jsme se nedávno rozhodli ji natočit ve studiu a doplnit videem,“ upřesňuje okolnosti nahrávání Láska.

Hudební produkce se ujal Thom Fröde.

Klip:

Píseň je doplněna obrazovým materiálem, který je ale částečně převzatý z jiných zdrojů. Jak k tomu došlo?

„Hodně jsem přemýšlel nad vizuální stránkou celé věci. A aby to bylo co nejvíc autentické, rozhodl jsem se oslovit několik ukrajinských uprchlíků a známých a požádat je o videa či fotky, které bychom mohli použít. Samozřejmě to bylo emočně náročné, ale podařilo se. Část materiálu pochází od mé nové ukrajinské kamarádky, kterou jsme i s rodinou přivezli z hranic sem k nám do Čech. Jiná část zase pochází od „studentů“, kteří začali chodit na hodiny češtiny k mojí ženě,“ říká o vzniku videa písničkář.

Výroby finálního klipu se zhostil Pavel Junek.

Láska má před sebou nabitou koncertní sezonu, ve které odehraje jak sólová vystoupení, tak i společné koncerty s Pokáčem, Annou K., skupinou Mig 21, Arnym Frauenbergem a dalšími. Nejbližší „velké“ vystoupení pak písničkář chystá už příští sobotu na legendárním festivalu Votvírák v Milovicích.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE