Lucie Vondráčková zpívá s Lollipopz, Kájou a Danem Vrbou pro Princeznu na hrášku

Nahravani hrasek KAS (1)

Každá pořádná pohádka potřebuje hudební hit a Princezna na hrášku, která se v kinech představí už 30. května, není výjimkou. Pro nesmrtelný příběh Hanse Christiana Andersena, který na plátno převedla režisérka Martina Adamcová a v němž dostali role i Dagmar Havlová nebo Pavel Kříž, napsal ústřední písničku skladatel a hudebník Daniel Vrba.

A nedávno se sešel v pražském studiu Rooftop s Lucií Vondráčkovou, která v pohádce také hraje, dívčí kapelou Lollipopz a Kájou (samozřejmě ve dvojici s Bambuláčkem), aby písničku s názvem Hrášek nahráli. Ta bude v nejbližších dnech na blížící se premiéru upozorňovat a také se stane jeho ústřední melodií.

Scenáristka a producentka: Není nikdo zajímavější

„Když jsme přemýšleli, kdo by měl písničku s Luckou Vondráčkovou zpívat, uvědomili jsme si, že nikdo jiný, než Lollipopz a Kája s Bambuláčkem – vždyť oni zpívají pro naši cílovku. A nikdo silnější, nikdo zajímavější, kdo takovým hlasem promlouvá k naší cílovce, v Česku prostě není,“ řekla na úvod natáčení songu scenáristka a producentka Princezny na hrášku Pavla Krečmerová.

Autor: Z pohledu hrášku

A o čem písnička vlastně je? O tom už její autor Daniel Vrba: „Vyprávíme malý příběh z pozice hrášku, co vlastně prožívá v té pohádce: Každý večer je s princeznou, ale potom na celý den ta princezna vypadne pryč, a on v její komnatě zůstane sám. Potom tam chudák brečí…,“ vysvětluje Vrba.

Lucie Vondráčková: Přinesla jsem trdloidní barvu

Jeden z hlasů, které v nové písničce zní, je ten herečky a zpěvačky Lucie Vondráčkové. „Já jsem k té písničce přišla jako slepej k houslím! Ale je nádherně napsaná, líbilo se mi, že je napsaná z pohledu toho nešťastného hrášku z názvu pohádky, to je hezky originální. A já jsem do ní jako Trdlo přinesla jen takovou trdloidní barvu, aby to bylo ještě o trochu roztomilejší, pokud to tedy ještě jde,“ usmívá se Lucie a poukazuje na svoji postavu, kterou si v pohádce zahrála.

A doplňuje: „Je to taková postavička, co nosí na hlavě dva trdelníky a je tajně zamilovaná do prince. Jenže ten má oči jen pro princeznu, a kvůli tomu je Trdlo poněkud nešťastné, protože si na něj myslí také. Nemá štěstí v lásce a vždycky všechno poplete.“

Lollipopz: Čiré nadšení

Dětské, respektive dívčí hlasy v písničce obstaraly členky populární kapely Lollipopz, které charakterizují pastelově barevné paruky. „Mně se hrozně líbí, že ta písnička není taková jako ostatní písničky v pohádkách, je taková víc nabíjející,“ říká „růžová“ Neli. A když jsem slyšela, že ji s námi bude zpívat Lucka Vondráčková, byla jsem paf a málem jsem začala brečet radostí. Byla jsem megašťastná, dodává.

„Já úplně souhlasím s Nelčou, byla jsem extrémně nadšená, Lucku jsem znala z několika filmů a hrozně jsem se na ni těšila. A byla super,“ dodává „modrá“ Anet a přidává se i „žlutá“ Míša, které se Lucie líbí jako zpěvačka i jako herečka. „Zelená“ Amy si cení i toho, jaká Lucie Vondráčková byla. „Ona je nejen sympatická, ale také hrozně příjemná,“ vypráví mladá zpěvačka, která si s kapelou odskočila na nahrávání písničky od náročného koncertního programu Lollipopz, který bude pokračovat do i během léta.

Kája a Bambuláček:

Podobně jako Lollipopz si poprvé k filmové písničce přičichla i dětmi vzývaná Kája s Bambuláčkem. „Ta písnička je opravdu super. Je o hrášku z pohádky, není utahaná, pěkně se rozjede a je chytlavá. Vypráví o pocitech toho hrášku, když leží pod matrací, jak mu chybí princezny, protože by sám nějakou tu princeznu chtěl,“ usmívá se Kája.

YouTubový kanál Káji a Bambuláčka: https://www.youtube.com/channel/UCPwbqHqCYQrZqYLkb1J85QQ
YouTubový kanál Lollipopz: https://www.youtube.com/channel/UCHorXrLvLRI6999Iz1UDDgQ

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Odezvy

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE