Munroe nové album Divoké kvítí na vinylu zároveň se svou prvotinou

munroe 2 1200x450 c default

Nový vinyl jsou vlastně dvě desky v jedné. Na jedné straně je debutové album Munroe s názvem Z čistého nebe, které produkoval Karel Buriánek (Sunshine, FVTVRE). Na druhé pak nové album Divoké kvítí. To navíc uvádí dvojice singlem Vlčí menuet, jehož klip je inspirován černobílými filmovými horory z padesátých let.

“Především Edem Woodem, to byl opravdový hollywoodský outsider, ale stejně to nikdy nevzdal! Chtěli jsme natočit to, co vychází z naší oblíbené černobílé estetiky a současně něco, co je prostě úplně jinde, než většina dnešních klipů. Trochu Béla Lugosi na tripu uprostřed rašeliňišť a bažin jesenických Sudet. Taky je tam inspirace naším oblíbeným Davidem Lynchem a jeho naprosto nečekanými scénáristickými zvraty,” vysvětluje podrobně Jan Kunze.

Samotné album vzniklo z velké části právě v Jeseníkách, kde kapela čerpá inspiraci jak pro vizuál tak pro hudbu.”Na Divokém kvítí jsme se pokusili zachovat to, co je pro naši hudbu typické, a to je minimalismus, řezavé kytary a výrazná rytmika, která každé písni z desky udává specifický charakter. Opět jsme experimentovali s hudbou i texty, ale tentokrát jsme šli více po významu každé písně a po její atmosféře,“ doplňuje Vladimír Jaške. Kapela na desce mimo jiné spolupracovala s vyhlášeným českým bubeníkem Romanem Víchou.

Většina hudby dnes vychází na digitálních platformách, často bez fyzického nosiče v podobě CD nebo vinylu. Munroe se ale rozhodli jít svojí cestou a vytvořili originální nosič, který lze nazvat uměleckým artefaktem. “Vinyl je krásná věc, kterou si člověk může klidně jen vystavit na polici. Dýchá hudbou a její historií. Navíc je to exkluzivní záležitost a když člověk někomu věnuje vinyl, má to svou váhu. Chceme ho pro lidi, kterých si vážíme a máme rádi,” dodávají oba členové.

Určitě stojí za pozornost také to, že si v minulém roce Munroe vybrala společnost High Lite Touring, která zajišťuje svou technikou ty největší koncerty v České republice. Ze spojení s nimi vznikl unikátní live záznam Munroe High Lite Basement. “Jde bez nadsázky o to nejzajímavější, co tady v době covidu vzniklo. Každá naše píseň má svůj originální light design a celkově je výsledek unikátní právě díky profíkům z High Lite,” zvou na zhlédnutí záznamu Munroe.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MUNROE Vizuální zpracování musí fungovat dohromady s obsahem

Nový vinyl od Jana Kunzeho a Vladimíra Jaškeho, kteří se spojili v uskupení Munroe, jsou vlastně desky dvě. Na jedné straně je debutové album s názvem Z čistého nebe, na druhé nové album Divoké kvítí. Právě novinku i klip Vlčí menuet či jak skupina prožila pandemii, jsme probrali se zpěvákem Janem Kunzem.  TEXT: BARBORA TURKOVÁ Desku Divoké kvítí jste vydali společně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE