Nick Cave & Warren Ellis – Carnage

NICK CAVE WARREN ELLIS carnage

Doba covidová zařízla sice koncerty a festivaly, o to víc se projevuje zajímavými nahrávkami. Jednou z nich je album Carnage, jež vcelku nečekaně nabídly streamovací služby. Jde přitom o první písňové dílo Nicka Cavea a Warrena Ellise, dvou nerozlučných parťáků ze skupiny The Bad Seeds, kteří se spolu až doposud realizovali jen při nahrávání soundtracků. 

Tentokrát je pandemická situace svedla dohromady jako spoluautory a producenty kolekce osmi nových písniček, z nichž doslova prší jedna surrealistická romantika za druhou. A dopadá v nejisté době na úrodnou půdu. Nick, který se musel nejprve vyrovnat se smrtí dospívajícího syna Artura a naposledy to vyjádřil skvělým dvojalbem Ghosteen (2019), se teď stylizuje do role osamělého vypravěče, jenž se snaží uprostřed vynucené izolace hledat cestu ven z podivného světa plného násilí, stísněnosti a bezmoci. Pokouší se o další terapii prostřednictvím meditativního minimalismu, aniž k tomu potřebuje bicí nebo kytaru. Pouze sborový zpěv, smyčce, klavír a elektroniku, aby se co nejvíce přiblížil tichu a nebeskému království, o němž naléhavě rozpráví. Jako by padal do bezedné díry své mysli, bez veršů a refrénů. Stačí jen zavřít oči a nechat se unášet. Tak strhující je nový příběh, který se dočká svého vydání na CD a vinylu teprve v květnu. 

Možná je to i jeden z adeptů na desku roku. Jednoduše proto, že se nedrží trendů, a přitom se dotýká každého z nás. Přináší totiž naději, kterou je láska. A Nick Cave jako její zvěstovatel je už na první poslech snadno uvěřitelný.

 

NICK CAVE & WARREN ELLIS

Carnage

GOLIATH  40:04

ALTERNATIVNÍ ROCK, ART ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE