NV-NÁHODNÝ VÝBĚR | album TEBE | klip KAPELA NA PRODEJ |

Album TEBE
Pokud to, co miluješ, neděláš pořádně, proč to vlastně děláš? To je otázka, která stojí za úplně novým, v pořadí čtvrtým studiovým albem kapely Náhodný Výběr. Album o jedenácti stopách, natočené ve studiu “i” pod taktovkou Tomáše Frödeho, vychází 19.8., a nese krátký a výstižný název TEBE.

NV CD TEBE Za osmiletou existenci kapely prošla její tvorba značným vývojem. První album vyšlo se vznikem kapely, další dvě pak ve dvouletých intervalech. Oproti tomu napsat a vydat album Tebe trvalo čtyři roky. “Svět se kolem nás v posledních letech hodně měnil,” vysvětluje kapela, “a potřebovali jsme si ujasnit, o čem vlastně píšeme a co si myslíme. Kdyby naším cílem bylo i dál psát o nevázaném sexu s kamarádkama s výhodama jako dřív, není tolik nad čím se zamýšlet. Ale když se rozhodnete někomu předat svůj pohled na svět, svoje zážitky, emoce, prostě kus sebe samotného… pak musíte přesně vědět, co vlastně předáváte, aby tomu výsledek zůstal věrný.”

 

A emocí se v albu Tebe nachází dost a dost. Ať už v rozmáchlém dialogu skladby Jediný co chci říct, nebo naopak na intimním rande s téměř akustickými Hrdiny, je na desce obrovsky znát, že vychází z nitra kapely, z obrovské touhy někomu něco říct. Náhodný Výběr už není jen banda mladých, rozevlátých muzikantů. Od minulé desky všichni o čtyři roky zestárli, a s nimi i jejich životy, rodinné poměry a žebříčky priorit. To všechno člověku výrazně změní pohled na svět. A právě tuhle zkušenost, rozlámanou do jedenácti písní, kapela předává dál prostřednictvím své nové desky.

Klip KAPELA NA PRODEJ premiera 15. 08. 2022
Věrná svému slibu nedělat nic polovičatě, rozhodla se mladá pětice opět natáčet s osvědčeným režisérem Michalem Skořepou, jedním z výrazných jmen českého klipu. V hlavní roli se objevuje Pišto, někdejší frontman kapely OVOCE (ex-zakázanÝovoce), jakožto vyžilý rádoby-umělec a režisér, a scénář klipu je chytrou parodií na sebe sama i na zážitky, kterými si v nějaké podobě projde asi každý muzikant.

 

„Jako mladá kapela v podstatě nikdy nemáte dost peněz, takže se musíte pouštět do kompromisů,“ popisuje Bárty. „Na kvalitní vybavení a zkušené lidi prostě nemáte. A pak jednou pořádně našetříte, a fakt se těšíte, vydáte se za někým drahým… a ten vám věnuje dvě hodiny svýho času, rychle s vámi něco splácá a pošle vás někam.“ (smích) „Jsme strašně vděční, že se nám podařilo konečně kolem sebe shromáždit tým, který ty věci dělá nejlíp, jak umí, kterýmu vážně záleží na tom, aby to celý dopadlo, a my že si z toho můžeme začít dělat srandu.“

 

I když je video o velmi špatném klipu natáčeném na telefon a píseň o nedostatku peněz, realita je jiná. Za celým natáčením se skrývá spousta práce skupiny talentovaných lidí. V klipu vynikají kostýmy Šárky Strnadové a stylizace Alice Večerkové, které dotvářejí vizuál práce svérázného režiséra. A i přes prostřihy na chvilky natočené telefonem tvoří většinu videa záběry z profesionálního filmového vybavení.

Píseň Kapela na prodej je jedenáctou písní na albu Tebe, které vyjde 19.8. fyzicky i na všech digitálních platformách. Křest alba proběhne na desátém ročníku festivalu Loučení s létem, taktéž 19.8. na staré Plovárně v Soběslavi.

WEB KAPELY
YOUTUBE
INSTAGRAM
SPOTIFY

Související články

NÁHODNÝ VÝBĚR Někdy je důležité pochopit své slabiny

Po osmi letech existence vydala poprocková skupina Náhodný výběr své čtvrté album Tebe. Pokřtila je na festivalu Loučení s létem, který pořádá ve své rodné Soběslavi. Jak po stránce hudební, tak textové je to její nejvyspělejší kolekce. V srpnu pětice představila videoklip k písni Kapela na prodej, jehož režisérem je Michal Skořepa. Autorem jejích písniček je bubeník Štěpán…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA