NV – to je Náhodný Výběr a jejich klip Září

S kapelou Náhodný Výběr jste se už mnohokrát mohli potkat na pódiích po celé České republice, a právě teď dokonce měli jezdit po Slovensku. Když už místo toho museli zůstat doma v karanténě, nezaháleli a vydali novou píseň s klipem.

I když je píseň Září původně nostalgickou vzpomínkou na mladé a nerozumné vztahy, stejně tak by mohla být i o dočasné ztrátě svobody, která nedávno postihla svět. Verše jsou na to mnohoznačné dostatečně, a nálada skladby i klipu se do současné situace docela přesně strefuje.

„Původní myšlenkou klipu bylo vytvořit kontrast k našim předchozím klipům, zaměřeným na děj, a v některých případech i snažícím se posunout význam textu. Chtěli jsme natočit nenásilný podkres písně, která byla sama o sobě dostatečně silná, spíše jen podtrhnout atmosféru a nechat jakoukoliv další interpretaci na posluchači. To se zezačátku dodržovalo i při samotném natáčení, najednou se ale v hlavě režiséra vylíhla myšlenka, a za chvíli už jsme nejen lezli na hradby, ale také na ně tahali jednotlivé hudební nástroje včetně celé bicí soupravy. Mrzí nás, že jsme nenatočili i tohle intermezzo, protože z něj mohlo být pár opravdu dobrých záběrů. I když do téhle písně by se asi moc nehodily,“ prozradila nám k průběhu natáčení kapela.

Za nahrávkou stojí kutnohorské Luna Music Studio, za mixem a částí produkce pak Studio „I“ Thoma Frödeho (Imodium, Walkmanz). O klip se postaralo táborské studio RJH.

NV – Náhodný Výběr /  WEB, YOUTUBE, FACEBOOK, INSTAGRAM,

Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se