Poslední koncerty legendy – Spirituál kvintet se loučí 13 Lucernami

Legendární Spirituál kvintet se definitivně v září a říjnu rozloučí s fanoušky. Velkolepou oslavou svých odložených šedesátin v pražské Lucerně uzavře kapela svoji bohatou historii. První česká i československá folková skupina ukončí dráhu po šedesáti letech třinácti koncerty, které začaly v pátek 10. září a vyvrcholí 13. října 2021.

„Milí posluchači, scházíme se a zpíváme písničky, které bychom rádi zazpívali a zahráli vám všem, kteří se doufám těšíte na naše poslední, oficiální muzikantské rozloučení s vámi. Hudba je pro nás, jako v jiných dobách, věcí naděje, tak si držme palce!“, říká Jiří Tichota, poslední žijící člen původní sestavy a zakladatel Spirituál kvintetu.

Fanoušci uslyší nejslavnější písně, které se více než půl století ozývaly skoro na deseti tisících koncertů legendární skupiny. Většina z nich vyšla na zhruba pětadvaceti albech.

Spirituál kvintet je první kapelou, která v roce 1960 otevřela éru československého folku. V době komunistického režimu několikrát bojovala se zákazy. V listopadu roku 1989 zpíval Spirituál kvintet z balkonu pražského Melantrichu, o rok později si, opět na Václavském náměstí, mezi členy skupiny na pódiu zazpívali dva prezidenti, George Bush starší a Václav Havel. Kapela hrála také pro prezidenta Billa Clintona a první dámy USA a ČR. V roce 2012 obdržela Diamantovou desku za milion dvě stě tisíc prodaných nosičů. Po šedesáti sezónách zastavil plně koncertně vytížený Spirituál kvintet až Covid-19 a odešel také druhý nejstarší člen skupiny Dušan Vančura.

Termíny posledních koncertů Spirituál Kvintetu Lucerna 2021 vždy od 19 hodin:

12., 14., 16., 17., 18. září a 4., 5., 6., 11., 12., 13. října.

 

Související články

Spirituál kvintet | Zpívat se nepřestane / To nejlepší

Spirituál kvintet Zpívat se nepřestane / To nejlepší SUPRAPHON 77:38 FOLK, GOSPEL Recenzuje: ROMAN JIREŠ (ČTK) 90% Z téměř šedesátileté produkce nejstarší tuzemské folkové skupiny by se dalo vybrat několik best of, vznik aktuální kompilace měl však speciální důvod. Spoluzakladatel Spirituál kvintetu Jiří Tichota letos 18. dubna oslavil pětaosmdesáté narozeniny. Proto jako jeden z dárků…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Spirituál kvintet, Hradišťan a Dagmar Pecková Live (2CD)

Spirituál kvintet, Hradišťan a Dagmar Pecková Live (2CD) INDIES SCOPE OPERA, FOLK, LIDOVKA 73:22 + 45:02   MILAN MENČÍK   Spirituál kvintet a Hradišťan tvoří základní stavební kameny českého folku. Spirituál kvintet dokonce nejzákladnější, nicméně šedesátá sezona je pro něj poslední, rozlučková. Oba soubory se nebojí spojit zdánlivě nespojitelné, nejen co se hudby týče. Tentokrát…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA