Pražský Majáles: první český plnokrevný festival po pandemii už tuto sobotu!

majalespraha

V sobotu 23. dubna se v Praze a vlastně i celém česku uskuteční první popandemický plnokrevný open-air festival – Pražský Majáles. Ten je tradičním vyvrcholením majálesového měsíce studentů a je součástí hlavního dne oslav, který zahajuje majálesový průvod centrem Prahy.

Průvod bude tradičně velkou street party – startuje v 9:30 na nároží ulic Vodičkova a Jungmannova v centru Prahy a městem projde až na Strossmeyerovo nám., odkud se jeho účastníci metrem dopraví až k místu konání open-airu na letišti v Letňanech. Průvod vedou družiny kandidátů na krále a královnu Majáles a hudebním tahákem bude koncert Kapitána Dema na jednom z alegorických vozů.

Samotný open-air festival otevře své brány účastníkům průvodu a první návštěvníkům v pravé poledne a zanedlouho poté se spustí program ze tří pódií. Na nich v průběhu dne vystoupí pětadvacet účinkujících, od studentských kapel po největší hvězdy současného mainstreamu. Headlinerem akce je Marek Ztracený, dále zazáří Mirai, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Kontrafakt, Viktor Sheen, Yzomandias, Skyline, Calin, STEIN27, Hugo Toxxx, Dorian, Grey256, Poletíme?, Jamaron, Sofian Medjmedj, Eddie Stoliow, Self Made a mnoho dalších. Speciálním hostem s do poslední chvíle utajeným programem bude Kazma a slavnostním dnem neprovede nikdo jiný, než Jakub Kohák.

„Báli jsem se, zda se podaří po všech covidových a inflačních peripetiích udržet silný program, nakonec jsme ale překvapili sami sebe a program je možná nejatraktivnější v historii,“ uvádí pořadatel Michal Šamánek.

V průběhu dne dojde také k finálnímu klání kandidátů na krále a královnu Majáles. Vrcholem celého večera je pak jejich slavnostní korunovace. Letos se ve finále utkají studenti VŠE, UK a ČZU.

Festival navazuje na původně připravované ročníky 2020 a 2021 a všechny vstupenky zakoupené na tyto akce jsou platné i v tomto roce. To samé platí i pro vouchery, pokud si je majitelé vstupenky směnili.

Mimořádným počinem bude letošní spolupráce s novým charitativním projektem Fuck Cancer, který se věnuje rakovině mladistvích. Jedno z hlavních pódií ponese název Fuck Cancer a v jeho rámci vystoupí umělci, kteří se na projektu přímo podílí, nebo jej významně podporují – mezi jinými např. Eddie Stoilow, Brixtn, Elly & Karol Komenda, Tome Prince nebo DJ Friky a Martin Svátek. Hlavním spíkrem Fuck Cancer je Martin Mikýř Mikyska, který projekt odprezentuje na všech pódiích.

I přes nedávnou drastickou vlnu zdražování zůstávají vstupenky v původně plánovaných cenových hladinách roku 2020, tj. dětská za 250 Kč, sweet 17 (do 17 let) za 450 Kč a klasická za 666 Kč. Kupují se na webu www.majales.cz a zájem o předprodej je dokonce vyšší, než byl v předcovidových letech. Informace o akci na www.praha.majales.cz.

Časový harmonogram sobota 23. dubna 2022

9:30 Majálesový průvod, Jungmannova / Vodičkova v centru Prahy, Kapitán Demo 12:00 otevření bran Majáles Open-airu na letišti v Letňanech

Majáles stage

12:30 Self Made

13:35 Jamaron

15:05 Poletíme?

16:25 Martin Mikýř Mikyska – Fuck Cancer

16:35 Vypsaná Fixa

18:20 Horkýže Slíže

19:25 Korunovace Krále a Královny Majáles

19:55 Mirai

21:20 Kazma

21:45 Marek Ztracený

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE