Přeštěnice láká na hudbu, dětskou zónu, akrobacii i Stand up Comedy!

Přeštěnický festival oslavil loni dvacet let své existence. Mezi přeštěnickými lesy a loukami opět ožívá multižánrová festivalová tradice, a to ve dnech 30. 6. – 1. 7. 2023. Letos dvoudenní akce, o to více s nadupaným line-upem a doprovodným programem.

A na jaké kapely festival láká? „V tuto chvíli je line-up kompletní. Jsme rádi, že letos přijala pozvání velká jména, ale prostor dáváme také menším, lokálním kapelám,“ říká dramaturg festivalu Josef Kašpar. Mezi potvrzené interprety patří: Mirai, Wohnout, Rybičky 48, Gaia Mesiah, Traktor, Poletíme?, Civilní Obrana a další. Fanoušci si letos budou moci poslechnout nad 50 vystupujících na 4 různých scénách. „Program festivalu jsme se snažili sestavit tak, aby si každý přišel na své. Na stage se vystřídají kapely hrající punk-rock, pop, rock i alternativu,“ doplňuje Kašpar. Součástí příprav festivalu je také největší tuzemská soutěž „Skutečná liga“ pro rockové mladé kapely, která bude mít svou vlastní stage. Line-up složený z mladých talentovaných kapel doplní známé klubové skupiny.

Mimo kapely se návštěvníci mohou těšit na vystoupení Cirk La Putyka. Soubor, který se věnuje žánru „nový cirkus“ a překračuje hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Dále místo v programu zaujímá Stand Up Comedy Na stojáka v podání Ivy Pazderkové, Karla Hynka nebo Petra Nasty Cerhy. Pořadatelé myslí také na nejmenší. Přijďte si se svými ratolestmi zazpívat s Bibibum nebo si užít vystoupení oblíbené dívčí čtyřky Lollipopz. Pro děti se chystá také další program. Nebude chybět malování na obličej, skákací hrad, pěnová show i dětská diskotéka.

Návštěvníci mohou využít přilehlé stanové městečko i sprchy a užít si pravou festivalovou gastronomii. BONUS pro majitele vstupenky! V ceně vstupenky je v termínu 30. 6.- 2. 7. 2023 volný vstup do areálu Milevského koupaliště.

O festivalu:
Open Air Music Fest Přeštěnice byl založen v roce 2001. Koná se nedaleko Milevska, na trase mezi Pískem a Táborem. Během více jak dvacetileté historie si vybudoval pevné místo mezi nejznámějšími českými festivaly je členem festivalové asociace FESTAS (www.festas.cz). Je také zapojen do projektu Čistý festival.
Vstupenky:
Základní vstupenky lze koupit na webu: https://www.prestenice.cz/vstupenky za 1390 Kč a VIP za 1490 Kč. Spolu se vstupenkou je možné také nabít kredit pro bezhotovostní platbu na místě. Na vybraných předprodejních místech lze zakoupit speciální edici tištěných vstupenek.

Sponzorováno

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se