Progres 2 vydávají nové řadové album po třiceti letech

Legendy domácího progresivního rocku, brněnská kapela Progres 2, mají nové album po třiceti letech od poslední řadové desky. Nahrávka se tématicky nechala tentokrát inspirovat knihou Jacka Londona.  Základem pro koncepční album byl slavný román Tulák po hvězdách a deska nese stejné jméno. Novinka přichází v době oslav padesáti let od založení The Progress Organization – přímého předchůdce současných Progres 2 a kapela ji nahrávala v osvědčené sestavě: Pavel Váně, Roman Dragoun, Zdeněk Kluka, Miloš Morávek a Pavel Pelc. Album obsahuje 17 nových písní a na dvouLP bude na čtvrté straně speciální archivní bonus.
Aby nebylo těch kulatých výročí málo, sluší se upozornit, že uplynulo 40 let od premiéry pionýrského počinu, kterým byla v roce 1978 první československá audiovizuální rocková opera Dialog s vesmírem. Zakládající člen a kytarista Pavel Váně přiznává, že správná chvíle na nové album musela uzrát. „Na natáčení nového alba nebyla dlouho ta správná nálada. Diskutovali jsme nad řadou nápadů a dokonce i téma Tuláka po hvězdách jsem nabídnul už  asi před dvanácti lety. Teď po letech jsme se k tomu vrátili, ale trochu v jiné podobě a v kapele to zarezonovalo.“ Jedna věc byla ale od začátku jistá, že slavnou knihu Jacka Londona z roku 1915 zpracují jako tematický celek. „My se v těch větších plochách cítíme dobře a předpokládáme, že i naše fanoušky to potěší.“
Nahrávalo se ve studiu Davida Kollera, kde vypomohlo i několik zajímavých hostů, například Dorota Barová, zakládající člen kapely Emanuel Sideridis  a další. Přesto základem zůstala výše zmíněná sestava.
Album Tulák po hvězdách je dostupné v digitálních formátech, na CD ale i v dvojvinylové edici. A ti fanoušci, kteří si zakoupí právě dvouLP, získají jako bonus dosud nevydané live nahrávky, a to na čtvrté straně tohoto dvojvinylu. Píseň Klíč k poznání z roku 1969 a 3 písně z koncertu ve Šlapanicích z roku 1970. Obal nového alba již tradičně pro Progres vytvořil Václav Houf.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2a-axkBQosQ[/youtube]  

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se