RockOpera Praha chystá na Silvestra koncertní podobu Marie Madonny a obnovení kapely King Size

dyk

RockOpera Praha chystá na Silvestra koncertní premiéru své nové opery Maria Madonna. Nejnovější dílo je prvním biblickým tématem převedeným do rockového hávu v repertoáru jediného českého divadla nejen pro rockery. Koncert proběhne 31. prosince od 19 hodin.

 

“Dílo by mělo pojednávat o životě Ježíše Krista pohledem Panny Marie. Vedle rocku a metalu chci do opery zakomponovat také gregoriánský chorál,” přibližuje umělecký ředitel, skladatel, klávesista a producent desky Milan Steigerwald.

Titulní role se má zhostit umělecká ředitelka, zpěvačka a libretistka RockOpery Praha Pavla Forest, Ježíše Krista si zahraje Honza Tláskal.

„V roli mladé Marie se na jevišti objeví Marie Steigerwaldová, Jan Toužimský se představí jako zlo, Viktor Dyk jako Jidáš, Jiří Zonyga jako Pilát, Daniela Gildenlöw Langrová jako Marie Magdaléna, Matěj Kohout jako Lazarus a velkým překvapením je návrat zpěváka a básníka Ravena, kterého diváci viděli naposledy v antické trilogii. Raven v Marii Madonně ztvární Jana Křtitele,“ prozrazuje k obsazení Marie Madonny producentka RockOpery Praha Pavla Forest.

Režie novinkového kusu RockOpery Praha se i tentokrát ujme Irina Andreeva, známá i díky svému působení ve fenomenálním Teatr Novogo Fronta.

„Pro naše fanoušky a návštěvníky silvestrovského večera chystáme překvapení v podobě vystoupení obnovené kapely King Size, se kterou na příští rok plánujeme turné. Spolu se mnou a Milanem Steigerwaldem vystoupí o Silvestra dále ještě baskytarista Richard Scheufler, jeho syn Richard Scheufler coby bubeník, kytar se chopí Martin Holly Hollander a Jan Peš. Vokálně nás doprovodí Marie Steigerwaldová,“ uzavírá Pavla Foresta.

Vstupenky na silvestrovské představení, při němž zazní dosud neuveřejněné skladby z úplně nové opery, lze kupovat na www.rockopera.cz/program. Pozvánka na silvestrovskou koncertní premiéru https://www.youtube.com/watch?v=N081XtQzlRM.

 

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE